Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Aflavic® – zadbaj o zdrowie nóg

Aflavic® – zadbaj o zdrowie nóg
Zobacz więcej zdjęć »
Choroby żył kończyn dolnych to prawdziwy problem społeczny XXI wieku. Na podstawie badania epidemiologicznego przeprowadzonego przez prof. A. Jawienia i wsp.1 stwierdzono, że 51% kobiet i 38% mężczyzn w Polsce cierpi na dolegliwości kończyn dolnych związane z niewydolnością działania zastawek żylnych.

Jest to między innymi związane z epidemią otyłości i generalnie siedzącym stylem życia.

Żylaki to poważny problem zdrowotny
Dolegliwości kończyn dolnych są rosnącym problemem w krajach wysoko uprzemysłowionych i dotyczą znacznej liczby osób czynnych zawodowo. Na szczęście leczenie żylaków nie jest trudne, szczególnie jeśli wystarczająco wcześnie zaobserwujemy pierwsze objawy i we właściwym momencie wprowadzimy odpowiednią terapię – na przykład lekiem zawierającym diosminę. Takie działanie powinno pozwolić uniknąć rozwoju choroby lub też bardzo go spowolnić.

Niestety – pierwsze objawy związane z początkiem choroby żylnej łatwo jest przeoczyć – na skórze nóg pojawiają się pajączki, czasem puchną nam stopy. Zazwyczaj traktujemy to jako problem estetyczny i nie zawsze potrafimy powiązać z chorobą. 

Sygnałem ostrzegawczym powinno dla nas być powtarzające się uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ból nóg, swędzenie, nocne skurcze łydek. Jeśli zaobserwujemy powyższe objawy, a dodatkowo zauważymy, że na skórze są widoczne popękane żyłki o fioletowym i czerwonym zabarwieniu, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem. 

Wśród czynników sprzyjających powstawianiu zmian w żyłach możemy wymienić2:
płeć żeńską,
wiek,
przebyte ciąże,
otyłość,
czynniki genetyczne.

Istnieją także dodatkowe czynniki nasilające dolegliwości kończyn dolnych:
praca w pozycji stojącej lub siedzącej,
noszenie butów na wysokich obcasach,
noszenie obcisłych ubrań (pończochy lub podkolanówki),
mała aktywność fizyczna,
częste korzystanie z solarium lub sauny,
dieta powodująca częste zaparcia.

Żylaki są groźne dla zdrowia, dlatego nie wolno lekceważyć pierwszych objawów i po ich zaobserwowaniu zgłosić się do specjalisty. Nieleczone mogą stać się przyczyną zapalenia żył, zakrzepicy, owrzodzeń oraz zatorów żylnych, które są niebezpieczne dla życia. Przy tak poważnym schorzeniu warto sięgnąć po sprawdzony lek, nie suplement diety. Idealnym wyborem jest Aflavic® z diosminą.

Działanie diosminy
Diosmina to flawonoid, który poprawia krążenia w naczyniach włosowatych i zmniejsza napięcie ścianek naczyń, dzięki czemu wspiera organizm w walce z żylakami. Diosmina ma również właściwości przeciwobrzękowe, a dodatkowo likwiduje uczucie ciężkości i zmęczenia nóg, równocześnie zwiększając drenaż limfatyczny. Redukuje także swędzenie i nocne kurcze.

Aflavic® – chroni i wzmacnia
Substancją czynną leku Aflavic® jest diosmina w formie zmikronizowanej, której biodostępność jest znacznie wyższa niż diosminy niezmikronizowanej (67,6% vs 32,7%). Diosmina zaliczana jest do grupy związków flawinowych. Diosmina wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Ponadto, poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych. Zwiększa także przepływ limfy w układzie chłonnym. 

Aflavic® zawiera zmikronizowaną diosminę w optymalnej dawce 600 mg. Należy go stosować w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych (takich jak np. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg).

Aflavic® (lek OTC) jest dostępny w aptekach, w cenie 22,60 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek, co wystarcza na miesięczną kurację. 1. Jawień A., Grzela T., Ochwat A. Prevalence of chronic venous insufficiency in men and women in Poland: multicenter cross-sectional study in 40,095 patients, Phlebology, 2003, 18, 3, 110-122.
2. Struczyński J., Przewlekła niewydolność żylna, Panacea, 2003, 4(5), 16-19; 3.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »