Gospodarka » Przemysł

AKJ Investment TFI inwestuje w branżę medyczną

AKJ Investment I FIZ, zarządzany przez AKJ Investment TFI, kupił kontrolny pakiet akcji MIFAM, wiodącego dostawcy jednorazowych igieł iniekcyjnych, od funduszu private equity Riverside.

Fundusz AKJ Investment I FIZ, zarządzany przez AKJ Investment TFI S.A., zainwestował w branżę medyczną - kupił 94,19 proc. akcji spółki MIFAM od międzynarodowego funduszu private equity Riverside Central Europe. MIFAM jest wiodącym krajowym dostawcą jednorazowych igieł iniekcyjnych oraz jednym z nielicznych w Europie producentów lancetów i kaniul. Działa na rynku od ponad 50 lat, a swoje produkty dostarcza na rynki europejskie, między innymi do Szwajcarii, Niemiec czy Skandynawii oraz do USA i na Bliski Wschód. Spółka osiąga ok. 20 mln zł przychodów rocznie. - Inwestując w MIFAM braliśmy pod uwagę sektor, w którym ta spółka działa. Medycyna i ochrona zdrowia to, moim zdaniem, najlepsza branża na okres spowolnienia gospodarczego, które jest obecnie widoczne w Polsce i na świecie - mówi Paweł Borys, prezes AKJ Investment TFI. Fundusz wraz z odkupieniem akcji od Riverside dofinansował MIFAM na 4 mln złotych. Kwota transakcji, jak i inne jej parametry nie zostały ujawnione.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Technologia i umiejętności produkcyjne MIFAM są unikalne, a w tej branży kompetencje buduje się latami. Planujemy dalsze inwestycje w zespół i technologie, tak aby spółka spełniała wysokie wymagania jakościowe klientów z branży medycznej - podkreśla Grzegorz Szatkowski, dyrektor inwestycyjny w AKJ Investments, odpowiedzialny za prowadzenie tego projektu. Po kilku latach restrukturyzacji i inwestycjach modernizacyjnych dokonanych w tym roku, MIFAM modyfikuje profil produkcji w kierunku specjalizacji i koprodukcji. Strategia zakłada uzyskanie pozycji wiodącego w Europie producenta kaniul i lancetów na potrzeby rynku diabetycznego oraz do specjalistycznych zastosowań medycznych, w tym stomatologii. Spółka jest w trakcie budowania długookresowych relacji partnerskich z najważniejszymi światowymi producentami narzędzi medycznych. - Nasza strategia zakłada reorganizację obecnego zakładu produkcyjnego w Milanówku, dalsze inwestycje i nastawienie na wysoko specjalizowaną produkcję kaniul i lancet dla kilku największych światowych koncernów medycznych. Dla zwiększenia skali będziemy również przyglądali się innym spółkom z branży o komplementarnym profilu działalności - dodaje Szatkowski. Fundusz zakłada horyzont inwestycji w MIFAM na co najmniej 3 - 5 lat oraz wyjście z niej poprzez IPO lub sprzedaż inwestorowi branżowemu.

To już 7 inwestycja typu private equity grupy AKJ w ostatnich 3 latach. Łącznie przekroczyły one 100 mln euro, kolejne 50 mln euro grupa zainwestowała w sektorze nieruchomości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AKJ Investment TFI
http://www.akj.com.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »