Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Akupunktura - alternatywa dla tradycyjnego leczenia

Akupunktura - alternatywa dla tradycyjnego leczenia
Zobacz więcej zdjęć »
Akupunktura – metoda leczenia stosowana w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, kiedyś wzbudzała wiele kontrowersji.

Dziś jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu wielu chorób bądź minimalizowaniu związanych z nimi dolegliwości. Na czym polega akupunktura oraz kto powinien z niej skorzystać?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 Skąd się wzięła akupunktura? 

System leczenia zwany akupunkturą wykorzystywany był już 5000 lat p.n.e., kiedy Chińczycy leczyli się poprzez nakłucia skóry ostrymi odłamkami skalnymi. Sama nazwa “akupunktura” ma pochodzenie europejskie: łac. acus-igła oraz punctio -  kłucie. Natomiast w Chinach leczenie tą metodą nazywane było “Czen Ciu”:medycyna ognia i metalu. Dokumenty wskazują, iż w Polsce akupunktura była i jest nadal wykorzystywana począwszy od XIX w. 

Na czym polega akupuntura

Podstawowym założeniem akupunktury było sterowanie przepływem życiowej energy Czi w ciele człowieka, co uzyskiwano poprzez miejscowe nakłuwanie  igłami ściśle określonych punktów. Chińczycy uważali bowiem, iż właśnie zaburzenie sfery energetycznej w naszym ciele jest źródłem chorób.

Zadaniem terapeuty jest zdiagnozowanie zaburzenia energetycznego u pacjenta, a następnie dokonanie nakłuć w odpowiednich punktach, aby poprawić przepływ Czi. Współcześnie do zabiegów używa się specjalnych, cienkich igieł akupunkturowych, które wykonane są ze stali nierdzewnej, czasem pokryte srebrem bądź złotem.

Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, jednak poziom odczuwanego bólu jest sprawą indywidualną. Jedni pacjenci mogą czuć delikatne ukłucie, inni tylko dotyk, a jeszcze inni mogą nie odczuwać nic. 

Wskazania do stosowania akupunktury

 Za pomocą akupunktury można leczyć praktycznie wszystkie choroby. Zaleca się ją zwłaszcza osobom, którym nie udaje się odzyskać zdrowia za pomocą leczenia farmakologicznego, a także w przypadku chorób, których leczenie akupunkturą jest wysoce skuteczne. Oto one:

 

  •           Nerwice oraz inne choroby o podłożu psychosomatycznym,
  •           Choroby ukłądu nerwowego: nerwobóle,
  •           Choroby układu moczowo-płciowego: moczenie nocne, zaburzenia potencji,
  •           Choroby alergiczne, jak np.: katar sienny, choroby skóry, dychawica oskrzelowa,
  •           Choroby oczu: zapalenia spojówek, krótkowzroczność,
  •           Choroby narządu ruchu: bole mięśniowe, stawowe, zwyrodnieniowe,
  •           Nałogi: alkoholizm, narkomania, nikotynizm,
  •           Choroby narządów wewnętrznych: wrzody żołądka, zespół jelita drażliwego, nadciśnienie tętnicze,
  •           Choroby słuchu: głuchota oraz niedosłuch.

Są to oczywiście tylko przykłady. Lista chorób oraz dolegliwości, w  przypadku których akupunktura przynosi rewelacyjne rezultaty, jest o wiele dłuższa. Warto pamiętać, iż nie na każdego pacjenta działa ona w ten sam sposób, co wynika z faktu, iż każdy z nas posiada niepowtarzalną budowę genetyczną.

Niemniej nie ulega wątpliwości, iż akupunktura staje się coraz częściej stosowaną alternatywą dla tradycyjnego, farmakologicznego leczenia.

Zobacz więcej na temat akupunktury.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »