Technologie » Internet
AppStresser – nowe narzędzie do automatyzacji testów aplikacji www
Zobacz więcej zdjęć » |
Firma niedawno otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na prace badawczo-rozwojowe nad tym rozwiązaniem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
AppStresser do przeprowadzenia testów będzie potrzebował jedynie nagraną próbkę realnego ruchu sieciowego. Bazując na tym nagraniu system będzie mógł zwielokrotnić zarejestrowane operacje i w ten sposób - za pomocą jednej lub kilku stacji roboczych – zasymulować aktywność milionów rzeczywistych użytkowników.
„To podejście pozwala w 100 proc. odzwierciedlić interakcje rzeczywistych użytkowników, w tym również te błędne lub przypadkowe. Wszystko to z uwzględnieniem różnej liczby użytkowników, rodzajów przeglądarek oraz urządzeń, typów i przepustowości łączy oraz innych czynników, które są zazwyczaj pomijane podczas tradycyjnych testów bazujących na scenariuszach lub sztucznie generowanych próbkach ruchu” - mówi Dariusz Kostanek, Członek Zarządu Passus SA.
Z pomocą AppStressera będzie można niemal całkowicie zautomatyzować testy wydajnościowe, obciążeniowe, przeciążeniowe i diagnostyczne aplikacji internetowych. Co ważne, obsługa tego systemu będzie mogła zostać powierzona nawet początkującemu testerowi, który za pomocą prostego interfejsu będzie w stanie samodzielnie przeprowadzić skomplikowane testy.
„Planowane opcje konfiguracyjne systemu obejmują m.in.: zwielokrotnianie zarejestrowanych operacji w celu symulacji wzrostu liczby nowych użytkowników aplikacji; zamianę adresów IP, aby umożliwić replikowanie operacji w nowym środowisku, do którego ma być przeniesiona istniejąca aplikacji; zmianę nazw kont i haseł, dzięki czemu będzie można wykonywać operacje w środowisku testowym z wykorzystaniem danych nagranych w środowisku produkcyjnym” – wyjaśnia Dariusz Kostanek.
AppStresser będzie także zawierał bardzo rozbudowane możliwości analityczne, które umożliwią szybkie odpowiedzi na takie pytania, jak: czy modyfikacja fragmentu infrastruktury aplikacji (np. bazy danych) wpłynie na jej wydajność? Czy aktualizacja lub poprawka aplikacji usprawniła jej działanie? Jak zachowa się aplikacja w przypadku częściowej awarii infrastruktury? Ilu dodatkowych użytkowników i sesji może obsłużyć aplikacja w istniejącym środowisku i w określonym czasie? Który z komponentów jako pierwszy stanie się wąskim gardłem? Jak zachowa się aplikacja i cały ekosystem w sytuacji, gdy zostanie osiągnięte obciążenie krytyczne?
Dodatkowymi zaletami systemu mają być rozbudowane raporty oraz możliwość jego dostosowania do potrzeb dowolnej organizacji i aplikacji (w tym tych opartych o nietypowe protokoły, np. binarne). AppStresser będzie także można łatwo zintegrować ze środowiskami automatyzującymi pracę zespołów testerów (np. Jenkins, Bamboo).
Passus jest liderem polskiego rynku APM/NPM (Application/Network Performance Management) i ma bardzo mocną pozycję w obszarze bezpieczeństwa IT oraz zarządzania infrastrukturą w chmurze. Siłą spółki jest doświadczony zespół o bardzo wysokich kompetencjach, który potrafi rozwiązać i zapobiec większości problemów związanych z wydajnością sieci i aplikacji oraz bezpieczeństwem IT. Passus podczas realizacji projektów dla klientów wykorzystuje zarówno własne rozwiązania, jak i niszowe produkty o bardzo dużych możliwościach – stworzone m.in. przez firmy zaliczane do grona Liderów Gartnera.
Z usług Passus korzysta ponad 300 największych polskich firm i instytucji. W tym gronie jest m.in. MON, Orlen, PKP, PZU, PKO BP, Orange, T-Mobile, Enea, Grupa ING, Alior Bank, Allegro, BZ WBK, Netia, IKEA i wiele innych.
Dodatkowe informacje na temat Passus są dostępne tutaj: http:/www.passus.com.
Nadesłał:
PRS
|
Komentarze (0)