Dom » Ogrody

ARCHITEKT KRAJOBRAZU CZYLI ESTETYKA I FUNKCJONALNOŚĆ

ARCHITEKT KRAJOBRAZU CZYLI ESTETYKA I FUNKCJONALNOŚĆ
Zobacz więcej zdjęć »
Marzenia o własnym domu powinny obejmować również teren wokół niego. Jeśli budowa domu wymaga zaangażowania projektanta, tak samo jego pomoc jest niezbędna przy aranżacji przestrzeni przydomowej. Po pierwsze zapewni doskonały efekt estetyczny. Po drugie dostarczy brukarzowi precyzyjny plan pracy.

Wartość usługi oferowanej przez architektów krajobrazu opiera się przede wszystkim na dwóch różnych aspektach. Pierwszy to umiejętność ukształtowania przebiegu: ścieżek, podjazdu, dojścia do strefy odpadów stałych itd. - w najbardziej optymalny dla użytkowników sposób. Druga to pomoc w wyrażeniu własnego zmysłu estetycznego. Lub mówiąc inaczej – na poszanowaniu zasad kompozycji i projektowania oraz wzorowej funkcjonalności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Praca projektanta... gratis

Decyzja o zakupie kostki brukowej i płyt tarasowych to dopiero początek procesu. Stworzenie harmonijnego otoczenia domu wymaga nie tylko wyobraźni, ale i specjalistycznej wiedzy. To właśnie zadanie dla architekta krajobrazu. Czy jego usługa jest kosztowna? To zależy. Przede wszystkim od... dostawcy materiałów nawierzchniowych. Renomowani producenci – jak na przykład Buszrem – zatrudniają również projektantów. Wybierając produkty firmy klienci otrzymują dodatkowo ich pomoc. Wystarczy, jeśli wybrane dla przestrzeni przydomowej materiały dotyczą 100 lub więcej mkw.


Jak to wygląda w praktyce? Kontakt do projektanta możemy otrzymać już w punkcie sprzedaży. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej klient usłyszy kilka podstawowych pytań dotyczących działki, jego charakteru i swoich oczekiwań. Kolejne spotkanie odbywa się już na terenie posesji. Tu projektant wykona dokładne pomiary, oceni ukształtowanie terenu, przyjrzy się okolicznej architekturze i przyrodzie. Wysłucha też z uwagą wszelkich wskazówek, które mówią jaki styl i rozwiązania podobają się klientowi. To najwłaściwszy moment, żeby zwierzyć się z marzeń o kształcie przyszłego ogrodu.


Co nam daje projekt?

Kontakt z projektantem pozwala nadać konkretną formę swoim preferencjom estetycznym. W tym przypadku warto, a nawet trzeba, dyskutować o swoim guście. Jeśli chcemy z przyjemnością wyglądać przez okna swojego domu właśnie teraz jest czas na sprecyzowanie czy odpowiada nam styl nowoczesny, szarości i duże geometryczne kształty; czy może bardziej rustykalne starobruki. Projektant pokaże również, że nawet najprostsze kostki brukowe można dobrać i ułożyć w wyjątkowy sposób.


Aranżacja przestrzeni to nie tylko nawierzchnie, ale również tzw. mała architektura. Zwłaszcza pofałdowany teren można zagospodarować z użyciem ogrodowych schodów i murków. Wkomponować w otoczenie gazony, donice - a nawet rzeźby. Także takie elementy kształtują harmonię ogrodu.


Tak przygotowany wstęp pozwala na przygotowanie projektu. Jest oczywiście czas na uwagi, zmiany, uzupełnienia i korekty przygotowanej koncepcji. Zaakceptowana wizja nabiera teraz cech technicznych. Projektant przygotowuje dla wykonawcy tzw. wymiarowanie. Dzięki temu brukarze dokładnie wiedzą w jaki sposób układać nawierzchnię, ile kostki – a przede wszystkim ile i jakich elementów uzupełniających będzie im potrzebne (np. obrzeży). A klient od początku dokładnie wie jak zakupiona kostka będzie wyglądać przed jego domem. Innymi słowy inwestor uzyskuje od projektanta pełnoprawny projekt, który pozwala uniknąć wielu kłopotów na etapie wykonywania nawierzchni.


***


Zadaniem projektanta jest tak doradzić klientowi, aby proponowane rozwiązanie było oryginalne i szyte na miarę. A jednocześnie mieściło się w przewidzianym budżecie – jak przystało na usługę wliczoną w cenę materiałów.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »