Technologie » Komputery

ASUS prezentuje wydajny tablet Eee Slate EP121

ASUS prezentuje wydajny tablet Eee Slate EP121
Zobacz więcej zdjęć »
Procesor Intel® Core™ i5, Windows 7 i pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 12,1 cala sprawiają, że Eee Slate EP121 jest najbardziej wydajnym i wszechstronnym tabletem dostępnym na rynku.

Warszawa, 10 lutego 2011 r. — Tablet ASUS Eee Slate EP121 został wyposażony w duży ekran multi-touch i procesor Intel® Core™ i5, dzięki czemu stanowi on idealną kombinację wydajności i mobilności. System operacyjny Windows 7 Home Premium sprawia, że urządzenie to może wykonywać te same zadania, co każdy komputer stacjonarny lub notebook. ASUS Eee Slate EP121 został stworzony dla wymagających użytkowników, którzy chcą zarówno przeglądać, jak i tworzyć treści. 

 

Eee Slate EP121 to zaawansowany tablet, który stanowi odpowiedź na potrzeby zarówno użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. Przyznana mu podczas targów CES 2011 nagroda Innovations Award jest najlepszym dowodem świadczącym o jego zaawansowaniu technologicznym.

 

- To unikatowe urządzenie świetnie łączy w sobie różne funkcje: z jednej strony oferuje efektywność i wydajność niezbędne podczas pracy, z drugiej strony jest świetnym narzędziem rozrywki. Bez wątpienia jest to przełomowe urządzenie mobilne - mówi Steve Guggenheimer, wiceprezes działu OEM w Microsoft Corporation.

 

Łatwa i intuicyjna obsługa

Jasny, 12,1-calowy pojemnościowy ekran o wysokiej rozdzielczości sprawia, że Eee Slate EP121 jest idealną platformą mobilnej rozrywki. Zastosowany w tablecie zaawansowany wyświetlacz dotykowy umożliwia precyzyjną i prostą kontrolę, a pióro cyfrowe WACOM gwarantuje najwyższy komfort pracy z rysikiem. Zaawansowana technologia „pióro i atrament” pozwala pisać w naturalny sposób — napisane ręcznie notatki można zapisać w pierwotnej postaci albo szybko przekonwertować na edytowalny tekst.

Eee Slate EP121 jest sprzedawany z elegancką, pełnowymiarową klawiaturą Bluetooth, nieocenioną w przypadku konieczności pisania dłuższych tekstów. Wbudowana w klawiaturę bateria wydłuża pracę tabletu do 4,5 godziny (według testu 3DMark w trybie Reader).

 

Tablet bez kompromisów

Dzięki szybkiemu procesorowi Intel® Core™ i5 oraz 2 lub 4 GB pamięci RAM Eee Slate EP121 z łatwością radzi sobie z wykonywaniem wielu zadań równolegle. System Windows 7 Home Premium pozwala na obsługę tych samych aplikacji, z których na co dzień korzystamy na komputerze stacjonarnym lub notebooku, np. Microsoft Office, Intuit Quicken lub Adobe Photoshop Elements i wielu innych.

Obsługa standardów 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 3.0, USB 2.0 i HDMI pozwala na łatwe podłączenie tabletu do sieci bezprzewodowych, urządzeń peryferyjnych i ekranów wysokiej rozdzielczości. Wszystko to sprawia, że nowy Eee Slate firmy ASUS jest najbardziej wszechstronnym tabletem dostępnym na rynku.

 

Rozrywka dla każdego

12-calowy ekran tabletu Eee Slate EP121 sprawia, że wspólne oglądanie filmów HD i zdjęć staje się jeszcze wygodniejsze. Technologia Advanced Fringe Field Switching (AFSS) zapewnia wyższą jasność i szerszą paletę kolorów niż w przypadku podobnych ekranów IPS (In-Plane Switching), a zarazem bardzo szeroki kąt widzenia wynoszący 178°. Dzięki rozdzielczości 1280 x 800 Eee Slate EP121 doskonale nadaje się zarówno do pracy, jak i odtwarzania multimediów. Wytrzymała konstrukcja Corning® Gorilla® Glass gwarantuje, że ekran sprosta wszystkim wyzwaniom mobilnego użytkowania.

Eee Slate EP121 zapewnia wysoką wydajność podczas oglądania filmów, programów telewizyjnych. Dzięki tabletowi użytkownicy mają dostęp do tej samej szerokiej gamy treści multimedialnych i oprogramowania, co użytkownicy komputerów stacjonarnych i notebooków. Eee Slate EP121 obsługuje również Adobe Flash, więc zapewnia swobodny dostęp do wszelkich zasobów, które oferuje internet.

 

Twoje pliki na wyciągnięcie ręki

Technologia Windows Live Mesh automatycznie synchronizuje pliki pomiędzy komputerami pracującymi pod kontrolą systemów Windows 7. Użytkownicy mają dostęp do potrzebnych danych bez względu na to, gdzie przebywają. Mogą również zdalnie łączyć się z innymi komputerami PC, do czego potrzebne jest tylko odpowiednie oprogramowanie i szybkie łącze internetowe.

Oglądanie filmów, sporządzanie notatek czy też inna praca w środowisku Windows - wydajny i mobilny ASUS Eee Slate EP121 sprawia, że każde z tych zadań wykonuje się z przyjemnością.

 

Najważniejsze cechy:

l   Wysoka wydajność dzięki procesorowi Intel® Core™ i5 i systemowi Windows® 7

l   Ekran multi-touch firmy Wacom® z piórem cyfrowym

l   Pełnia doświadczeń multimedialnych dzięki 12,1-calowemu ekranowi o szerokim kącie widzenia

 

UWAGI DLA REDAKTORA

ASUS Eee Slate EP121 w 30 słowach

Tablet ASUS Eee Slate EP121 z dużym ekranem multi-touch, procesorem Intel® Core™ i5 i systemem Windows® 7 Home Premium oferuje niedoścignioną kombinację wydajności i mobilności.

 

ASUS Eee Slate EP121 w 60 słowach

ASUS Eee Slate EP121 z dużym ekranem multi-touch i procesorem Intel® Core™ i5 jest jednym z najbardziej wszechstronnych tabletów. Dzięki systemowi operacyjnemu Windows 7 Home Premium, nowy tablet firmy ASUS może wykonywać te same zadania, co każdy komputer stacjonarny lub notebook.

 

ASUS Eee Slate EP121 w 100 słowach

Tablet ASUS Eee Slate EP121 z dużym ekranem multi-touch i procesorem Intel® Core™ i5 oferuje niedoścignioną kombinację wydajności i mobilności. Dzięki systemowi operacyjnemu Windows 7 Home Premium, nowy tablet firmy ASUS może wykonywać te same zadania, co każdy komputer stacjonarny lub notebook. Eee Slate doskonale nadaje się zarówno do pracy, jak i rozrywki. Pojemnościowy ekran dotykowy pozwala na łatwe sterowanie palcem lub rysikiem. Dzięki wbudowanej łączności 802.11n Wi-Fi, obsłudze Bluetooth 3.0 i ekranowi o szerokim kącie, widzenia tablet Eee Slate stanowi idealne narzędzie do odtwarzania multimediów i przeglądania sieci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »