Firma » Praca

Autoprezentacja- sposób na łatwiejsze zdobycie pracy

Autoprezentacja- sposób na łatwiejsze zdobycie pracy
Zobacz więcej zdjęć »
Jak powinniśmy się prezentować? Jak łatwiej znaleźć pracę? Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi sztuki prezentacji, wystąpień publicznych oraz sposobu zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i pracy.

Szukając pracy bardzo ważnym jest kreowanie własnego wizerunku. Uwypuklenie zalet oraz jak najlepsze zamaskowanie wad, w połączeniu z odpowiednio skomponowanym CV, na pewno pomoże przekonać każdego pracodawcę do dania nam posady. Jednakże nie każdy człowiek potrafi skutecznie dokonać tej sztuki i przez to ma problemy z przekonaniem do siebie innych. Dla takich osób stworzono szkolenie autoprezentacja. Autoprezentacja to w skrócie sposób w jaki eksponuje się swoją osobowość. W praktyce sprowadza się ona do skutecznego i konsekwentnego zarządzania informacjami  samym sobie. Aby dokonać skutecznej autoprezentacji należy posiąść możliwość całkowitego kontrolowania komunikatów, zarówna werbalnych jak i niewerbalnych, które są generowane podczas rozmowy. Wiele profesjonalnych firm zajmujących się szkoleniami personalnymi wprowadza do swojej oferty szkolenia z autoprezentacji, aby pomóc odnaleźć się młodym ludziom na coraz bardziej drapieżnym rynku pracy. Składają się one z wielu części zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Kursanci mają możliwość zasięgnięcia porady u specjalistów z zakresu mody, psychologii i logopedii. Zwykle na koniec zajęć każdy biorący w nich udział jest proszony o dokonanie fachowej w autoprezentacji w warunkach jak najbardziej przypominających normalną rozmowę o pracę.
 
Podsumowując: autoprezentacja to przydatna umiejętność, której opanowanie pomoże w praktycznie wszystkich sferach życia zawodowego. Jeśli poważnie myśli się o konkurowaniu na rynku pracy, należy umieć jak najlepiej sprzedać pracodawcom swoją osobę.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (1)

  • avatar
    henryk.frolena 2015-12-29 10:11:42

    Szkolenie z autoprezentacji przyda się każdemu z nas.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »