Technologie » Internet

AV-TEST zbadał antywirusy dla Androida Bitdefender z maksymalną oceną

AV-TEST opublikował wyniki badania dotyczącego oprogramowania antywirusowego dla smartfonów z systemem operacyjnym Android. W teście wzięło udział 17 produktów, w tym Bitdefender Mobility Security 3.3.

W trakcie prowadzonych badań antywirusy miały dostęp do chmury publicznej, a tym samym możliwość codziennej i automatycznej aktualizacji sygnatur baz wirusów. Oprogramowanie testowano pod kątem możliwości w zakresie ochrony przed malwarem, wpływu na wydajność smartfona oraz użyteczność. W każdej z tych trzech kategorii produkt mógł otrzymać maksymalnie sześć punktów. Oprogramowanie Bitdefender Mobility Security 3.3. uzyskało maksymalną ocenę 18 punktów i otrzymało od AV-TEST certyfikat „Top-Product”.

 

AV-TEST w badaniu oceniającym zdolność antywirusów do wykrywania malwareu, sprawdzili możliwości antywirusów w zakresie przechwytywania złośliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym oraz wykrytego w ciągu ostatnich czterech tygodni. W pierwszym przypadku AV-TEST wykorzystał 2993 próbki, zaś w drugim użył 2966 próbek.

 

Badacze oceniając wpływ antywirusów na wydajność smartfonów wzięli pod uwagę trzy kryteria: żywotność baterii, rytm pracy urządzenia w czasie normalnego użytkowania oraz generowany przez program ruch sieciowy. W części związanej z badaniem użyteczności AV-TEST weryfikował oprogramowanie antywirusowe pod kątem wysyłania fałszywych ostrzeżeń podczas instalacji legalnych programów z Google Play Store (1925 próbek) oraz innych źródeł (1294 próbki).

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »