Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Bądź eko na co dzień z Atrium Targówek!

Już w najbliższą sobotę, 24 września, na parkingu przy Atrium Targówek, odbędzie się akcja „Bądź eko na co dzień!” zachęcająca mieszkańców Warszawy do selektywnej zbiórki.

Każda osoba, która w tym dniu przyniesie do centrum handlowego odpady nadające się do recyklingu otrzyma w zamian sadzonki drzew. Dochód z odsprzedaży odpadów zostanie w całości przekazany Fundacji „Hej Koniku”.

 

Człowiek jest ważną cząstką przyrody i ma ogromny wpływ na przyszłość otaczającego nas środowiska. Troska o naturę wymaga jednak zaangażowania nas wszystkich. Aby być eko na co dzień, warto zacząć od małych kroków. Dobrym przykładem działań na rzecz ochrony środowiska jest inicjatywa „Bądź eko na co dzień!”, przygotowana przez redakcję naszemiasto.pl i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, a  partneruje jej warszawskie centrum handlowe Atrium Targówek.

 

W zaplanowanej na sobotę akcji może wziąć udział każda osoba, która w godzinach 10.00-16.00 przyniesie do mobilnego miasteczka zużyte plastiki, nakrętki czy makulaturę. Odpady będzie można wymienić na sadzonki drzew: dębu, świerku, brzozy, bzu czarnego, bzu koralowego, dzikiej jabłoni, dzikiej gruszy i jarzębiny. Do rozdania jest aż 2000 drzewek. Cały dochód z odsprzedaży odpadów zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Pomoc Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”.

 

Zasady przyznawania sadzonek za odpady:

·        za 10-20 butelek, lub 20-30 nakrętek, lub od 1 kg do 3 kg makulatury – 1 sadzonka

·        od 21 do 30 butelek lub od 31 do 60 nakrętek, lub powyżej 3 kg do 5 kg makulatury – 2 sadzonki

·        od 31 do 40 butelek lub od 61 nakrętek do 100 nakrętek, lub powyżej 5 kg do 7 kg – 3 sadzonki

·        powyżej 40 butelek lub powyżej 100 nakrętek, lub powyżej 7 kg makulatury – 4 sadzonki.

 

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 sadzonki.

 

Przez cały dzień, najmłodsi uczestnicy eventu będą mogli wziąć udział w konkursach, pokazach i eko warsztatach, na których dowiedzą się, jak prawidłowo segregować śmieci, jak dać drugie życie rzeczom oraz jak twórczo je wykorzystać do tworzenia np. maskotek.

 

Akcja „Bądź eko na co dzień” odbędzie się 24 września w godzinach 10.00-16.00 na parkingu zewnętrznym przy Atrium Targówek, wejście B, ul. Głębocka 15, Warszawa.

 

Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: https://atrium-targowek.pl/badz-eko-na-co-dzien-w-atrium-targowek/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aniaitbc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »