Motoryzacja » Samochody

Barometr Flotowy CVO Arval – Bezpieczeństwo

Mimo że Polska jest wciąż na szarym końcu europejskich rankingów bezpieczeństwa na drogach, sytuacja ta jednak systematycznie się poprawia. Potwierdzają to wyniki Barometru, według których w dziedzinie szkoleń z bezpiecznej jazdy nastąpił w naszym kraju znaczny postęp w ciągu ostatniego roku.
W grupie mniejszych firm, zatrudniających do 99 pracowników, wprowadzenie obowiązkowych szkoleń z „safetydrivingu" zadeklarowało 16 procent pracodawców (w 2012 - tylko 10 procent), a wśród dużych i największych podmiotów - zatrudniających do 500 i więcej osób - było to aż 23 procent, co wykazuje wzrost o 10 procent względem ubiegłego roku.

Firmy, które prowadziły szkolenia z bezpiecznej jazdy, najczęściej korzystały z zajęć teoretycznych. Swoich pracowników na takie zajęcia skierowało 58 procent mniejszych i 69 procent większych przedsiębiorstw. Jazdy w terenie wskazała co czwarta, a na autodromie - co dziesiąta firma, bez względu na wielkość. Mniejszą popularnością cieszyły się zajęcia na symulatorach oraz e-learning.

Przedsiębiorcy ocenili również efekty takich działań w swoich firmach. Wśród podmiotów, w których pracuje do 99 osób, panował umiarkowany optymizm: 17 procent uznało, że treningi z bezpiecznej jazdy skutkują obniżeniem częstotliwości wypadków drogowych. Grupa dużych i największych podmiotów określiła skuteczność szkoleń dużo lepiej - na poziomie 33 procent.

Grupę tę również cechuje wysoka świadomość korzyści płynących ze szkoleń, które obok poprawy poziomu bezpieczeństwa użytkowników floty generują spore oszczędności w ramach utrzymania parku pojazdów - gdyż im bardziej zaawansowane umiejętności kierowców, tym mniejsza szkodowość oraz koszty eksploatacyjne.

Pełen raport CVO 2013 oraz szczegółowe opracowanie znajduje się w serwisie www.arval.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Motive
http://www.pr-motive.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »