Gospodarka » Przemysł
Barter SA inwestuje w nowe kanały dystrybucji
Spółka Barter SA przejęła detalicznego dystrybutora węgla kamiennego, dysponującego 150 składami opałowymi, głównie w Polsce zachodniej. Akwizycja umożliwi białostockiej spółce wejście w nowe kanały dystrybucji.
Import i dystrybucja węgla jest jednym z przedmiotów działalności spółki. Barter sprzedaje węgiel głównie luzem, w ilościach hurtowych, jako produkt masowy.Nowa akwizycja pozwoli na uruchomienie dodatkowych kanałów dystrybucji, szersze dotarcie do odbiorców detalicznych i usprawnienie logistyki towarów. - Ale nie poprzestaniemy na tym, rozważamy dalsze akwizycje w tym segmencie - zapowiada prezes Barter SA Jarosław Dziwisz. Przejęty przez Barter dostawca węgla dysponuje 150 detalicznymi składami węgla- z placami i bazami, wyposażonymi w nowoczesną infrastrukturę. Dzięki tym kanałom spółka będzie w stanie dotrzeć z całym asortymentem węgla do detalicznych odbiorców, przede wszystkim w zachodniej Polsce. Na początku tego roku Barter rozszerzył swój asortyment o nowy produkt: Eco Power, konfekcjonowany ekogroszek pakowany w 25-kilgramowe worki. - Nowy produkt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów, dlatego teraz chcemy wprowadzić do sprzedaży kolejny konfekcjonowany produkt, najwyższej jakości, o nazwie Krzesimir – zapowiada Grzegorz Dworakowski, dyrektor projektu w Barter SA..Barter zamierza docierać do detalistów nie tylko poprzez składy opałowe, ale także za pośrednictwem detalicznych sieci handlowych. Ostatnio spółka podpisała umowę o dystrybucji konfekcjonowanego ekogroszku z jedną z takich dużych sieci. Wkrótce taka umowa zostanie podpisana z kolejną siecią handlową. Za pozyskiwaniem nowych kanałów dystrybucji i wchodzeniem w produkty konfekcjonowane stoją inwestycje w nowy park maszynowy. Profesjonalna linia do pakowania w worki i ważenia węgla działa już od kilku miesięcy w sokólskim terminalu Barteru. Kolejny, jeszcze bardzie zaawansowany technologicznie, system pakująco-ważący powstaje w innej bazie spółki – w Ostrowach, koło Kutna. Barter rozszerza działalność nie tylko w segmencie węgla – spółka zapowiada kolejne akwizycje także w temacie LPG i nawozów sztucznych. Udział tych ostatnich rośnie systematycznie w wolumenie obrotów firmy. - Zamierzamy jeszcze dynamiczniej inwestować w segment nawozów i umacniać swoją pozycję na tym rynku – dodaje Jarosław Dziwisz. Informacja o spółce: Białostocka spółka Barter rozpoczęła działalność w 1999 roku. Jest jednym z kluczowych importerów i dystrybutorów LPG i węgla kamiennego, pochodzącego z Rosji. Gaz płynny sprowadzany jest z najlepszych rafinerii Rosji i Europy Środkowej. Spółka z sukcesami zajmuje się też importem i dystrybucją nawozów sztucznych. Barter dysponuje terminalem przeładunkowym gazu płynnego, węgla i nawozów mineralnych w Sokółce, a w ramach współpracy z PKP Cargo – także dodatkowym terminalem w Małaszewiczach. Barter posiada również rozbudowaną bazę składów sprzedaży węgla w centralnej Polsce – m.in. w Ostrowach koło Kutna, w Dobrzelinie i Babach.
Spółka zarządza siecią ponad stu stacji LPG i kilkoma tysiącami punktów sprzedaży butli. W 2008 roku przejęła rozlewnię gazu w Bydgoszczy, należącą do Lukoil Polska sp. z o.o. wraz z całym jej majątkiem i obsługiwanym przez nią rynkiem. Umocniła tym samym swoją pozycję jako dostawcy na polskim rynku gazowym. W 2011 r. – mimo kryzysu i niesprzyjających branży warunków pogodowych – Barter osiągnął zysk netto na poziomie kilku milionów zł. Na liście 500 największych przedsiębiorstw Rzeczpospolitej w 2011 r. Barter znalazł się na 168 miejscu i poprawił swoja pozycję o 45 miejsc w stosunku do zestawienia z ubiegłego roku.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Komentarze (0)