Firma » Biznes

Barter SA inwestuje w segment LPG

Barter SA inwestuje w segment LPG
Zobacz więcej zdjęć »
Rozbudowa floty do transportu gazu i wygrany przetarg na obsługę dużej sieci stacji paliw - białostocka Barter SA inwestuje miliony w segment LPG.

Spółka kontynuuje strategię umacniania pozycji w kluczowych sferach działalności – importu i dystrybucji LPG oraz węgla kamiennego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Sektor LPG to nadal najbardziej efektywna forma działalności Barter SA – mówi Joanna Pietraszewska, dyrektor ds. hurtu i autogazu Barter SA. - Wygenerowane przez ten dział obroty wyniosły w 2014 r. blisko 800 mln zł. 

 

By usprawnić dystrybucję gazu, firma rozbudowuje flotę do jego transportu. W ostatnim kwartale ubiegłego roku spółka podpisała umowy na długoterminowy wynajem 35 ciągników do cystern i przewozu butli LPG, m.in. marki mercedes i volvo. Wartość tej inwestycji to ponad 5,5 mln zł.

 - Barter wyspecjalizował się w obsłudze stacji sieciowych na terenie całej Polski, dlatego postawiliśmy na niezawodne środki transportu – dodaje Joanna Pietraszewska. - W sumie w taborze Barter SA jeździ ponad pięćdziesiąt jednostek transportu służących do przewozu gazu.

To m.in. nowoczesne cysterny o dużej pojemności, wysokich parametrach technicznych, monitorowane przez urządzenia GPS, co zapewnia szybkość, niezawodność i bezpieczeństwo dostaw LPG.

Barter dostarcza autogaz dla wielu renomowanych sieci paliwowych, a do grona jego partnerów handlowych należą między innymi Lotos, Lukoil, Auchan, Carrefour, Anwim. Niedawno spółka wygrała kolejny przetarg na obsługę jednej z większych sieci stacji w Polsce. Ze względu na poufność kontraktu, strony na razie nie ujawniają jej nazwy.

Rosnąca sprzedaż autogazu to efekt strategii skoncentrowanej na kompleksowej

obsłudze klienta.

- Dbamy o profesjonalizm naszych pracowników, dowozimy LPG w

określonych ilościach i porze, ale także oferujemy wsparcie techniczne w

obsłudze urządzeń i serwis – mówi dyrektor Pietraszewska. – Dzięki telemetrii mamy możliwość zdalnego odczytywania stanu zapasów LPG na stacjach i sterowania dostawami, co jest dużym udogodnieniem dla naszych odbiorców.

O wysokiej pozycji Barter SA na polskim rynku gazowym świadczą m.in. rankingi:  TOP 30 Branży LPG, w którym Barter SA zajął 2. pozycję, zaraz za rynkowym potentatem - Orlen Gaz oraz TOP 200 Firm Paliwowych, w którym Barter znalazł się na znakomitej 15. pozycji, plasując się tuż za koncernami paliwowymi.

- Z roku na rok umacniamy swoją pozycję w rankingach, co jest pochodną bardzo dobrego rozpoznawania potrzeb klientów i zaangażowania załogi w realizację misji firmy- mówi prezes Barter SA Bogdan Rogaski.

Barter SA działa na rynku gazu płynnego od 1999 roku. Sieć sprzedaży detalicznej LPG to ponad 100 stacji własnych i patronackich. W strukturze firmy Barter SA funkcjonują cztery rozlewnie gazu LPG w: Barczewie, Bydgoszczy, Kutnie i Sokółce. Barter handluje też gazem w butlach. Należy do niego kilka tysięcy punktów sprzedaży. Firma stale inwestuje: kupuje kolejne butle, powiększa flotę samochodów i cystern. Codziennie obsługuje kilkanaście tysięcy podmiotów. Barter SA  posiada 50 proc. udziałów w Spółce Saga Gaz, której działalność skoncentrowana jest na obrocie hurtowym i detalicznym gazem płynnym, a także ekogroszkiem. Jej odbiorcami są zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »