Dom » Budownictwo

BASF = pozytywna chemia w Waszych domach

BASF = pozytywna chemia w Waszych domach
Zobacz więcej zdjęć »
Nowoczesne technologie, produkty i rozwiązania z zakresu che-mii budowlanej oraz kilka hitów produktowych na rok 2012 – to wszystko zaprezentował podczas BUDMY 2012 Dział Chemii Bu-dowlanej BASF Polska.

Ochrona klimatu oraz efektywne wykorzystanie zasobów energetycznych to jeden z kluczowych tematów w dzisiejszej gospodarce. W branży budowlanej trendem, który jest obecnie najbardziej widoczny – to efektywne energetycznie technologie budowania i modernizacji budynków oraz rozwiązania nanotechnologiczne w systemach glazurniczych i naprawach betonów. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala przykładowo zredukować koszty ogrzewania budynków nawet o 60 procent, a dzięki nowoczesnym zaprawom nanotechnologicznym, czy geopolimerowym – prace budowlane stają się nie tylko łatwiejsze, ale na pewno trwalsze. Szereg takich nowoczesnych rozwiązań oferuje firma BASF, największy koncern chemiczny na świecie, którego Dział Chemii Budowlanej ma swój zakład w Śremie k/Poznania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

I. System MultiTherm® Neo – Neopor® w ocieplaniu budynków

Remont budynków i mieszkań zwiazany jest zazwyczaj z wysokimi  kosztami. Ale dobra termomodernizacja to przede wszystkim spore oszczędności uzyskiwane w kolejnych latach eksploatacji. Aby je uzyskać i mieć gwarancję doskonałej izolacji termicznej warto postawić na sprawdzone i nowoczesne rozwiązania. W optymalnym systemie ociepleniowym kluczowe są kwestie ekonomii, funkcjonalności, ale także jakości i trwałości systemu. Te wszystkie cechy posiada system MultiTherm® Neo. Zawdzięcza swoją nazwę, jakość i doskonałe właściwości termoizolacyjne płytom wykonanym z Neoporu.

W skład systemu MultiTherm Neo wchodzą:

n  Zaprawy klejące do styropianu i warstwy zbrojącej (Prince Color® KAM i Prince Color® PHS)

n  Płyty izolacyjne z Neoporu®

n  Siatka zbrojąca MultiTherm®

n  Preparaty gruntujące podtynkowe (np. Prince Color® Multigrund PGU)

n  Nowoczesny tynk elewacyjny (mineralny, akrylowy, silikonowy lub silikatowy)

Korzyści z zastosowania MultiTherm Neo to co najmniej 16% dodatkowej oszczędności energii, zmniejszenie kosztów ogrzewania, ułatwienia w uzyskaniu wyższej klasy energetycznej budynku, wyższa wartość rynkowa ocieplonego budynku oraz kolorowa, trwała i odporna elewacja.

 

II. PCI Geofug – fuga, która czyści się sama

Unikalność i niespotykane wcześniej właściwości PCI Geofug to zasługa nowatorskiej technologii geopolimerowej. PCI Geofug nie jest tradycyjną fugą cementową, ale jej głównymi składnikami są geopolimery. Ceramiczna fuga PCI Geofug łączy się z płytkami ceramicznymi, tworząc homogeniczną, wyjątkowo odporną powierzchnię. Jest ona szczególnie odporna na kwaśne środki czystości stosowane w gospodarstwie domowym, podczas gdy tradycyjne fugi cementowe ulegają uszkodzeniom wskutek długotrwałego działania takich środków. Stają się one bardziej kruche i coraz szybciej ulegają zabrudzeniu.

 

Tymczasem PCI Geofug dzięki wyjątkowym właściwościom hydrofilowym i efektowi peciclean® minimalizuje nakład pracy związany z czyszczeniem i sprawia, że fuga jest szczególnie odporna na oleje, tłuszcze i zabrudzenia. W przeciwieństwie do powierzchni hydrofobowych woda nie jest odpierana, lecz tworzy cienką warstwę na fudze. Brud nie może się osadzić, ponieważ zostaje podmyty i łatwo go usunąć. Woda rozcieńcza rozpuszczalne związki zanieczyszczeń i ułatwia spłukanie z powierzchni fugi uniemożliwiając zanieczyszczeniom wniknięcie w głąb spoiny. Dzięki efektowi peciclean powierzchnia fug pozostaje długotrwale higieniczna i czysta.


PCI Geofug przeznaczona jest do zastosowań wewnątrz budynków na ścianach oraz podłogach i nadaje się do fug o szerokości do 6 mm, do wszystkich okładzin ceramicznych – również w wilgotnych pomieszczeniach. Przy tym PCI Geofug jest odporna nawet na działanie detergentów zawierających kwasy. Można ją stosować zarówno w obszarach prywatnych, jak i przemysłowych narażonych na temperaturę nawet 500 stopni Celsjusza. PCI Geofug utwardza się bez wykwitów oraz plam, tworzy doskonałą, zamkniętą oraz jednolitą kolorystycznie powierzchnię. Jest polecana do stosowania w mieszkaniach oraz obiektach o dużym znaczeniu i natężeniu ruchu, jak np.: hotele i centra handlowe, budynki biurowe, lokale sprzedażowe oraz wystawiennicze. Zaawansowana technologia pozwala przy użyciu PCI Geofug wypełniać spoiny na takich powierzchniach jak: płytki fajansowe, kamionka, gres, klinkierowe płytki podłogowe.
III. PCI PERI – Nowy wizerunek produktów BASF Chemia Budowlana – już od stycznia 2012!

PCI® to znana i ceniona marka produktowa na niemieckim rynku chemii budowlanej, która jest coraz popularniejsza także w Polsce. Marka PCI® to synonim najwyższej jakości, profesjonalizmu i nowoczesności w branży budowlanej. Od BUDMY 2012 pod marką PCI zadebiutują produkty z zakresu systemu glazurniczego BASF z fabryki w Śremie, która po 2 latach od uruchomienia spełniła wszelkie wymogi do wytwarzania produktów z tym prestiżowym logo PCI®.

 

Dotychczasowy system glazurniczy BASF produkowany w Śremie, dołącza od 2012 roku do wielkiej rodziny produktów PCI. Jedno logo, jedna marka, jedna jakość – wszystko dla naszych klientów!

 

Liczymy, że produkty te z nową marką jeszcze bardziej wzmocnią rozpoznawalność i zaufanie do firmy BASF i do marki PCI. Informujemy jednocześnie, że wszystkie produkty z fabryki w Śremie są niezwykle dokładnie badane i stale unowocześniane, a co najważniejsze ich parametry jakościowe już teraz spełniły najwyższe standardy marki PCI!

 

IV. EMACO NanoCrete – nanotechnologia w naprawach betonów

EMACO NanoCrete to linia produktów koncernu BASF służących do profesjonalnych i skutecznych napraw betonów. Sukces rozwiązań EMACO Nanocrete leży w zastosowaniu nanotechnologii, a co za tym idzie w najwyższej jakości i długotrwałości efektów wszelkich prac na nawierzchniach betonowych.

 

Nowy system wyrobów Emaco® NanoCrete stanowi najnowszą generację zapraw do naprawy konstrukcji betonowych o wyjątkowych właściwościach, takich jak:

 

n   lepsza przyczepność, gęstość i nieprzepuszczalność

n  niższy skurcz i mniejszy spływ

n   lepsza wytrzymałość na rozciąganie i niższa podatność na zarysowanie

n   lepsza porównywalność właściwości z betonem

n   prostsze i szybsze wykonawstwo – nanoszenie i wygładzanie

n   mniejsze problemy związane z nanoszeniem i niższe koszty

Warto wspomnieć, że BASF Polska Dział Chemii Budowlanej posiada na wszystkie rozwiązania EMACO Nanocrete stosowną aprobatę IBDiM, która pozwala zaistnieć na najważniejszych inwestycjach w całej Polsce.

 

BASF Polska, Dział Chemii Budowlanej – informacje ogólne

BASF Chemia Budowlana oferuje systemy, produkty i technologie dla klientów sektora budowlanego. W Polsce dział Chemii Budowlanej BASF istnieje od 2007 roku. Obecnie dział Chemii Budowlanej to nowa fabryka w Śremie k/Poznania oraz oferta podzielona na dwa działy: Tiling & Repair Systems oraz Wall Systems.

 

Pierwszy z nich oferuje systemy i produkty do wyklejania glazury marki PCI, systemy naprawcze do betonów EMACO NanoCrete oraz systemy i produkty hydroziolacyjne. Z kolei dział Wall Systems to przede wszystkim systemy ociepleń budynków (BSO), farby fasadowe i wewnętrzne, zaprawy i kleje budowlane, a także tynki i kompleksowe systemy renowacyjne.

 

Nowa fabryka w Śremie k/Poznania ruszyła jesienią 2010 roku i produkuje suche zaprawy budowlane, kleje, tynki, systemy glazurnicze. Zakład Śrem to nie tylko nowoczesna, w pełni automatyczna linia produkcyjna, ale także centralny magazyn chemii budowlanej BASF w Polsce oraz główna siedziba administracyjna działu.

 

Produkcja, sprzedaż, logistyka, marketing, to wszystko ważne elementy w codziennym funkcjonowaniu BASF Polska. Ale w całym koncernie BASF absolutnie kluczowa kwestia to jakość i służące jej zapewnieniu badania i rozwój. Działy zapewnienia jakości, laboranci, technicy i naukowcy – to osoby, bez których nie wyobrażamy sobie działania firmy. W nowym zakładzie w Śremie wzorem zachodnich fabryk BASF zlokalizowano laboratorium, które czuwa nad jakością produktów oraz prowadzi badania i rozwój nad nowościami rynkowymi. Sprzedając produkt pamiętamy by wspierać naszych klientów podczas całego procesu inwestycyjnego z wykorzystaniem naszych technologii. Opieka ta obejmuje stałe doradztwo na budowach, szkolenie ekip wykonawczych, porady doraźne w sytuacjach trudnych zastosowań, czy wreszcie próbki, testy i badania.

 

Ale BASF Chemia Budowlana w Polsce, to nie tylko produkcja, sprzedaż i współpraca z klientami… ale także dobre sąsiedztwo z miastem i mieszkańcami Śremu. Przejawem realizacji idei społecznej odpowiedzialności biznesu są liczne wspólne projekty BASF w Śremie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nina.biadun@triplepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »