Dom » Wnętrza

Baterie wielootworowe do nowoczesnych łazienek

Gdy urządzamy salon kąpielowy, długo zastanawiamy się nad wyborem wanny i glazury.


Armaturę czasem traktujemy tylko jako uzupełnienie aranżacji. Nie jest to dobre. Jeśli zależy nam na nowoczesnych bateriach, na przykład wielootworowych, musimy pomyśleć o nich zdecydowanie wcześniej niż na etapie dobierania dodatków.

Bateria wielootworowa od tradycyjnej różni się tym, że jej poszczególne części – wylewkę, uchwyty do regulacji strumienia i temperatury, rączkę natrysku – montuje się osobno, każdą w oddzielnym otworze.  Mogą być baterie trzy-, cztero- albo pięciootworowe.

Otwory powstają często na rancie wanny, który powinien  mieć z tego względu odpowiednią szerokość. Inną opcją jest umieszczenie baterii na obudowie wanny albo na specjalnej półce tuż przy wannie. Trzeba przewidzieć miejsce na wewnętrzny mechanizm czy stelaż baterii – niewidoczny na zewnątrz, ale potrzebujący przestrzeni, w której można go ukryć.  Z tych właśnie powodów o wyborze rodzaju baterii należy decydować na początku remontu, a nie na jego finiszu.Bateria wielootworowa jest synonimem nowoczesności i luksusu w łazience. Wybrany do przykładowej aranżacji czterootworowy, stojący model Algeo Square zamontowano na półce  przy wolnostojącej wannie. Składa się z charakterystycznej płaskiej i dość długiej wylewki –  na jej końcu znajduje się perlator napowietrzający strumień, dzięki czemu zużywa się wody mniej. Osobno ulokowano płaski uchwyt i nieduży, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk. Oddzielnym elementem jest także wyciągana rączka natrysku o minimalistycznej, geometrycznej formie. Niewidoczny wąż natrysku nie przeszkadza, nie plącze się podczas kąpieli. Baterię pokryto chromowaną powłoką, co sprawia, że jest ona odporna na korozję i pięknie błyszczy.

Pełne subtelnej elegancji baterie wielootworowe Algeo Square dobrze się prezentują w przestronnych salonach kąpielowych, urządzonych w stylu retro, vintage czy glamour. Świetnie komponują się z płytkami w białą cegiełkę. Z bielą ścian, delikatnymi sztukateriami, dużymi oknami o klasycznych szprosach harmonizuje  też podłoga naśladująca tradycyjny parkiet w jodełkę.

W strefie umywalki uwagę zwracają wiszące białe półki, nablatowa umywalka w formie misy i szerokie lustro. W jednej łazience dobrze jest montować baterie z tej samej serii. W aranżacji mamy więc nablatowy, stojący model umywalkowy Algeo Square.Ciekawym uzupełnieniem kompozycji jest toaletka z lustrem i stylowym, drewnianym  krzesłem o oparciu z wikliny. Usytuowana w pobliżu wanny, a także okazałej palmy w donicy, tworzy buduarowy klimat. Przykuwającym uwagę akcentem jest duży obraz zawieszony nad wanną.
 
Do każdego wnętrza, zarówno urządzonego w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu będzie pasowała chromowana bateria wielootworowa Metalia 56. Z czterech osobnych otworów „wyrastają” opływowa wylewka, nieduży uchwyt i przełącznik natrysku. Wyciągana rączka natrysku ma tradycyjny kształt słuchawki. Wąż prysznicowy jest ukryty pod wanną. Bateria wyposażona została w regulator ceramiczny FerroClick.  

Wielootworowa Metalia 57 wyróżnia się swym oryginalnym designem. Posiada przede wszystkim efektowną wylewkę kaskadową, a także niedużą, wyciąganą rączkę natrysku i automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. Producent daje na ten model siedem lat gwarancji. Bateria będzie doskonale wyglądała w łazience urządzonej w nowoczesnym stylu.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.FERRO  www.ferro.pl
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »