Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Bebilon Nutriton – wsparcie w karmieniu piersią przy skłonności niemowląt do ulewań

Karmienie piersią to złoty standard żywienia dzieci, jednocześnie budujący wyjątkową więź między mamą a niemowlęciem. Mleko kobiety jest najlepszym pokarmem dla kształtującego się organizmu. Czasem jednak pojawiają się trudności, które mogą zakłócić okres karmienia, np. ulewania.

Ulewania, inaczej regurgitacje, występujące co najmniej 2 razy na dobę przez przynajmniej 3 tygodnie stwierdza się nawet u 67% niemowląt w wieku do 4. miesiąca[1]. Specjalnie z myślą o niemowlętach, u których zostały zdiagnozowane problemy z ulewaniem i lekarz zalecił stosowanie odpowiedniego preparatu, naukowcy opracowali unikalny produkt Bebilon Nutriton, który – dzięki swoim właściwościom zagęszczającym – pomaga zmniejszyć występowanie tej przypadłości. Dzięki temu karmienie piersią może przebiegać harmonijnie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

·         1000 pierwszych dni życia to niepowtarzalny okres, w którym mama może wpływać na rozwój niemowlęcia, dając mu to, co najlepsze, czyli swój pokarm.

·         Karmienie piersią to proces, który nie zawsze przychodzi naturalnie, czasem trzeba się go nauczyć. Poznanie technik karmienia może to ułatwić.

·         Najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko mamy. Okres karmienia piersią to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety, w którym mogą jednak pojawić się problemy, m.in. ulewania – ta dolegliwość pojawia się nawet u 67% niemowląt w wieku do 4. miesiąca życia[2].

·         Bebilon Nutriton to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który zagęszcza pokarm kobiecy, pomagając zminimalizować u niemowlęcia takie dolegliwości jak ulewania.

Karmienie piersią – złoty standard żywienia

Mama ma duży wpływ na kształtowanie się młodego organizmu w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia, m.in. poprzez sposób żywienia dziecka. Pokarm kobiety, dzięki unikalnej kompozycji składników, wspiera właściwy i zrównoważony rozwój niemowlęcia, w tym jego układu odpornościowego i nerwowego. Chociaż okres karmienia piersią to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety, nie zawsze może przychodzić z łatwością, a pojawiające się problemy, jak np. ulewania, mogą powodować niepokój i zrezygnowanie u mamy. Większość tych trudności można pokonać, a najlepiej w takich sytuacjach skonsultować się z doradcą laktacyjnym, położną lub lekarzem – ekspert wskaże możliwe rozwiązania.

Czy wiesz, że…

…najlepszym pokarmem dla niemowlęcia jest mleko matki? Ma idealny skład, który naturalnie dopasowuje się do potrzeb rozwijającego się dziecka. Właśnie dlatego eksperci zalecają wyłączne karmienie piersią do 6. miesiąca życia oraz jego kontynuację do 2. roku życia lub dłużej, przy jednoczesnym rozszerzaniu diety.

Powszechna przypadłość niemowląt

Ulewanie jest najczęstszym zaburzeniem układu pokarmowego na świecie i często nie stanowi powodu do niepokoju. Jeśli jednak ulewania pojawiają się u dziecka nagminne i towarzyszą im inne niepokojące objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Najczęstszą przyczyną regurgitacji – inaczej ulewań u dzieci – jest nie w pełni rozwinięty mięsień dolnego zwieracza przełyku. Pełni on rolę blokady zapobiegającej zwracaniu zawartości żołądkowej do jamy ustnej. Lekarz może zdiagnozować problemy z ulewaniem, jeśli pojawia się ono 2 i więcej razy dziennie przez 3 i więcej tygodni[3] oraz jeśli stwierdzi m.in. brak odruchów wymiotnych, ulewania ze śladami krwi bądź fusowatą treścią, incydentów zachłystowych, bezdechów, zaburzeń rozwoju, zaburzeń karmienia i/lub połykania, nieprawidłowej pozycji ciała.

To ciekawe!

Około 6. miesiąca życia, kiedy układ pokarmowy zaczyna sprawniej funkcjonować, częstotliwość ulewań staje się wyraźnie niższa. U ponad 90% dzieci między 12. a 15. miesiącem zazwyczaj ten problem ustępuje samoistnie[4],[5].

Często powodem czynnościowych zaburzeń układu pokarmowego jest zjadanie przez dziecko zbyt dużej ilości pokarmu. Żołądek niemowlęcia ma jeszcze niewielką pojemność, dlatego maleństwo początkowo nie jest w stanie przyjąć sporej ilości mleka mamy.

Czy wiesz, że…

…aż 67% niemowląt ma problem z ulewaniem?[6] Ulewania to przypadłość charakterystyczna dla okresu niemowlęcego, wynikająca z niedojrzałości układu pokarmowego. Ten problem najczęściej dotyczy dzieci do około 3.-4. miesiąca życia.


 

Jak można zaradzić ulewaniom?

Najlepszym rozwiązaniem dla ulewań jest zadbanie o prawidłową technikę karmienia piersią. Dziecko powinno leżeć w pozycji półleżącej, warto także zatroszczyć się o miłą atmosferę i przydatne akcesoria do karmienia, np. poduszki mające ułatwić odpowiednie ułożenie maleństwa oraz smoczki antykolkowe – jeśli dziecko jest karmione przez butelkę (odciągniętym pokarmem lub mlekiem modyfikowanym). Z myślą o niemowlętach, u których lekarz zdiagnozował ulewanie, naukowcy NUTRICIA opracowali unikalny produkt – Bebilon Nutriton, który zagęszcza mleko mamy, przez co pomaga zmniejszyć występowanie problemów z ulewaniem. Dzięki temu wyjątkowy okres karmienia piersią, tak ważny dla mamy i dziecka, może przebiegać harmonijnie.

„Bebilon Nutriton to unikalny produkt stworzony z myślą o niemowlętach, u których lekarz zdiagnozował problemy z ulewaniem i zalecił stosowanie odpowiedniego preparatu. Zawiera mączkę z kiełków ziaren chleba świętojańskiego. Po dodaniu go do mleka kobiecego zagęszcza je, dzięki czemu cofanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku i jamy ustnej dziecka jest znacznie mniejsze. Nie zawiera on białka mleka krowiego – jest zatem bezpieczny dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego. Produkt nie zawiera także laktozy i sacharozy. Bebilon Nutriton, po konsultacji z lekarzem, może być dodawany bezpośrednio do odciągniętego mleka mamy, mleka modyfikowanego lub podawany łyżeczką w postaci papki” – mówi Dorota Jóźwiak-Jakubowska, Starszy Kierownik Marki.

Ważne informacje: Bebilon Nutriton to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w przypadku skłonności do ulewania u noworodków, niemowląt i dzieci, które są karmione piersią. Produkt można stosować po konsultacji z lekarzem.

Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 NutriFlor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra+, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 NutriFlor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).



[1] Vandenplas Y, Rudolph CD, Di Lorenzo C i wsp. Pediatric gastroesophageal re­flux clinical practice guidelines: joint recommendations of the North Ameri­can Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (NASP­GHAN) and the European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN). J Pediatr Gastroenterol Nutr 2009;49:498-547.

[2] Vandenplas Y, Rudolph CD, Di Lorenzo C i wsp. Pediatric gastroesophageal re­flux clinical practice guidelines: joint recommendations of the North Ameri­can Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (NASP­GHAN) and the European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN). J Pediatr Gastroenterol Nutr 2009;49:498-547.

[3] Vandenplas Y, Rudolph CD, Di Lorenzo C i wsp. Pediatric gastroesophageal reflux clinical practice guidelines: joint recommendations of the North American Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (NASPGHAN) and the European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN). J Pediatr Gastroenterol Nutr 2009;49:498-547.

[4] Benninga MA, Nurko S, Faure C i wsp. Childhood Functional Gastrointestinal Disorders: Neonate/Toddler. Gastroenterology 2016;150:1443-1455.

[5] Hegar B, Dewanti NR, Kadim M i wsp. Natural evolution of regurgitation in healthy infants. Acta Paediatr 2009;98:1189-1193.

[6] Vandenplas Y, Rudolph CD, Di Lorenzo C i wsp. Pediatric gastroesophageal re­flux clinical practice guidelines: joint recommendations of the North Ameri­can Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (NASP­GHAN) and the European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN). J Pediatr Gastroenterol Nutr 2009;49:498-547.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro prasowe
http://www.1000dni.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »