Technologie » Komputery

BenQ E2400HD - pierwszy na świecie 24” monitor full HD 16:9

BenQ E2400HD - pierwszy na świecie 24” monitor full HD 16:9
Zobacz więcej zdjęć »
24 cale, kontrast 10.000:1 DCR, 2 ms GTG, wbudowane głośniki, gniazdo HDMI 1.3, w Polsce dostępny od początku listopada w sugerowanej cenie detalicznej 1069 zł (z VAT).

Firma BenQ zaprezentowała kolejny model monitora Full HD z najnowszej serii - E2400HD. Najnowszy model ma panel o przekątnej 24 cale, format 16:9, i zawiera tylko 2 lampy podświetlające ekran, zamiast tradycyjnie stosowanych 4 lamp,  mimo to obraz ma jaśność 300 cd/m2 i kontrast 1000:1 (w trybie Dynamic Contrast Ratio – 10.000:1). Oferuje rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 pikseli czyli full HD w proporcjach obrazu 16:9. BenQ E2400HD jest największym monitorem serii HD 16:9 zaprezentowanych niedawno na rynku.

Monitor ma wbudowane głośniki multimedialne oraz komplet portów sygnałowych: w tym D-sub  oraz DVI-D, HDMI 1.3, wejście audio in oraz gniazdo do podłączenia zewnętrznych słuchawek. Wszystkie rodzaje multimedialnych aplikacji, gier oraz programów biurowych są wyświetlane na najwyższym poziomie w rozdzielczości 1080p i czasie reakcji matrycy 5 ms (2 ms GTG). Monitor posiada technologię Senseye™+photo, która rozszerza możliwości generowanego obrazu dla pięciu ustawień: Standard, Dynamic, Photo, Movie oraz sRGB.  BenQ E2400HD ma certyfikat zgodności z systemem Windows Vista Premium. 

BenQ liderem na rynku monitorów Full HD

Zaprojektowany w nowoczesny sposób model E2400HD potwierdza wysoką pozycję BenQ w zakresie projektowania monitorów w najnowszym standardzie 16:9. Co więcej BenQ jako pierwszy producent na świecie zaproponował nowy format 16:9 prezentując model z przekątną 21,5 cala, teraz jako pierwszy wprowadza na świecie model z ekranem 24 cale. Panele produkowane są w fabrykach AU Optronics – firmy należącej do Grupy BenQ.W konstrukcji najnowszych monitorów, BenQ zaproponował zastosowanie 2 lamp, zamiast standardowego rozwiązania z 4 lampami podświetlającymi matrycę.y. Dzięki temu, modele z ekranami 24 cale generuje obraz z jasnością 300 cd/m2 przy kontraście 10 000:1 DCR (Dynamic Contrast Ratio), ale potrzebuje tylko 45 W mocy. W procesie produkcji paneli, emisja CO2 została zmniejszona o 25%, a rtęci o 50%. 

Najnowszy model monitora dostępny będzie w Polsce na początku listopada br. w sugerowanej cenie detalicznej 1069 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door.

 

więcej zdjęć 300 dpi: http://www.benq.pl/products/LCD/?product=1032&page=gallery  

 

Korporacja BenQ www.BenQ.com

 

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, odbiorników TV LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych

BenQ jest firmą działającą na wielu rynkach, silnie koncentrującą się na mobilnej komunikacji, wyświetlaczach wizyjnych oraz na połączeniu technologii sieciowych i cyfrowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

W 2007 roku, obroty korporacji BenQ wyniosły 1.83 miliarda dolarów USA (włączając w to wynik obrotów skonsolidowany z działalności poszczególnych marek produktów, zanim nastąpiło wydzielenie części zajmującej się produkcją)


O grupie BenQ

Grupę BenQ tworzy 12 firm, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation and Wellypower Co., Ltd.

W 2007 roku, obroty całej Grupy wyniosły 26 miliardów dolarów USA. BenQ w Polsce:  www.benq.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, notebooki , myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od dwóch lat BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku)  pod względem sprzedaży monitorów LCD.

 

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Dorota Kotmailto:d.kot@BenQ.com  komórka: (+48) 607 936 650

Obsługa Prasowa i PR:
 Zbigniew Blewoński,
mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
 komórka: (+48) 501-772-619
 tel. (0-22) 698-70-78
 INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A, 03-822 WarszawaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »