Technologie » Komputery

BenQ EW2780Q – 27” monitor IPS 2K QHD HDRi z głośnikami treVolo do domowej rozrywki

BenQ EW2780Q – 27” monitor IPS 2K QHD HDRi z głośnikami treVolo  do domowej rozrywki
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ EW2780Q to zaprojektowany do domowej rozrywki 27 calowy monitor z matową matrycą IPS 2K QHD (2580x1440) o jasności 350 nitów, 99% pokryciem palety sRGB oraz funkcją BenQ HDRi - ulepszonej obsługi materiałów o dużej dynamice (HDR).

Monitor wyposażono w pakiet funkcji ochrony wzroku EyeCare, m.in. z funkcją Color Weakness umożliwiającą komfortową pracę osobom z wadą wzroku zwaną daltonizmem.

EW2780Q ma dwa gniazda HDMI 2.0 i Display port. Wysoką jakość dźwięku zapewniają dwa 5W głośniki treVolo o charakterystyce zapewniającej doskonałe brzmienie w bardzo smukłych ekranach LCD
W Polsce BenQ EW2780Q dostępny będzie w lutym br. w sugerowanej cenie detalicznej1399 zł.
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.


Parametry i zdjęcia monitora: https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/entertainment/ew2780q.html

 

BenQ ogłasza wprowadzenie na polski rynek 27 calowego monitora zaprojektowanego do szeroko rozumianej domowej rozrywki. Wyposażono go w matrycę o rozdzielczości 2580x1440 (2K QHD) o jasności 350 nitów i czasie reakcji 5 ms GtG. Cechą wyróżniającą monitor jest system audio składający się z głośników treVolo i wewnętrznego systemu ze specjalnie zaprojektowanym procesorem sygnałowym DSP. Niespotykaną u innych producentów jest funkcja Color Weakness umożliwiająca efektywną i komfortową pracę z wadą wzroku zwaną daltonizmem.

HDRi i 99% sRGB

Matryca IPS o jasności 350 nitów (cd/m2) i 8-bitowa obsługa koloru zapewnia uzyskanie wysokiej jakości obrazu i 99% pokrycia palety kolorów sRGB. Rozwiązanie BenQ HDRi umożliwia lepsze wyświetlanie materiałów korzystających z szerokiego zakresu dynamiki obrazu – lepsze odwzorowanie szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu.

Głośniki TreVolo i zdefiniowane tryby audio

Monitor wyposażono w specjalnie zaprojektowany procesor sygnałowy DSP oraz dwa 5W głośniki treVolo o konstrukcji i charakterystyce zapewniającej doskonałe brzmienie w bardzo smukłych ekranach LCD. Dodatkowo zdefiniowano fabrycznie tryby dźwiękowe: Cinema, Pop/Live, Dialog/Vocal, Rock/Party i Game dostosowane do różnych rodzajów muzyki czy oprawy dźwiękowej gier.
więcej:
https://www.benq.eu/pl-pl/knowledge-center/knowledge/expansive-audio-in-thin-display.html

BenQ Color Weakness – komfort pracy dla daltonistów

BenQ EW2780Q jest kolejnym monitorem BenQ wyposażonym w funkcję Color Weakness umożliwiającą efektywną i wygodną pracę osobom z wadą wzroku zwaną daltonizmem.
Daltonizm zwany także ślepotą barw jest wadą wzroku polegającą na niezdolności spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi lub wszystkimi barwami, które są wyraźnie dostrzegane przez inne osoby. Ślepota barw jest zazwyczaj wadą wrodzoną, dotkniętych jest nią ok. 8% mężczyzn i zaledwie ok. 0,5% populacji kobiet. Nazwa daltonizmu obejmuje wiele rodzajów zaburzeń, jednak niemal 99% to różny stopień niepostrzegania barwy czerwonej i/lub zielonej oraz różnic między nimi. Wada ta powoduje wiele niedogodności w życiu codziennym. Wystarczy wspomnieć tylko złą interpretację sygnalizacji ulicznej, trudności rozróżniania oznaczeń na mapach i wykresach a także koszulek piłkarzy na boisku sportowym. Również w pracy przy monitorze niedogodności te występują w różnym stopniu i dotyczą znacznie większej liczby użytkowników niż się spodziewamy.

Funkcja Color Weakness wprowadzona przez BenQ otwiera świat koloru dla osób dotkniętych tą wadą. Jej działanie polega na wprowadzeniu dwóch filtrów: czerwonego i zielonego z 20. stopniową skalą ich nasycenia. Umożliwia to użytkownikowi płynnie dostosować obraz tak by jak najlepiej dostrzegać różnice między kolorami. 

Tu jest test na postrzeganie barw: https://www.color-blindness.com/ishihara-38-plates-cvd-test/#prettyPhoto/1/

Dystrybutorami monitora są:
AB S.A., Action S.A., ALSO Polska, ED System Polska Sp. z o.o.

Parametry techniczne BenQ EW7280Q: https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/entertainment/ew2780q/specifications.html

n  BenQ Corporation i Grupa BenQ

Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.   

Do Grupy BenQ należy niemal 20 niezależnych spółek o łącznej wartości ponad 20 mld USD, działających w ponad 30 krajach i obsługujących wiele różnych branż. Spółki te zatrudniają łącznie ponad 100 tys. pracowników. Każda spółka w Grupie to uznany lider w swojej dziedzinie, który zwiększa zasoby Grupy, jej potencjał badawczo-rozwojowy oraz strategiczne atuty. Grupa wykorzystuje ugruntowaną pozycję swoich spółek w poszczególnych branżach do rozszerzania działalności na nowe rynki. Ponadto Grupa dysponuje wysoce wydajnym łańcuchem wartości oraz niezrównanym potencjałem, który umożliwia jej dostarczanie kluczowych komponentów oraz światowej klasy rozwiązań dla branż, takich jak: TFT-LCD, energia odnawialna, technologia organiczna i materiały zaawansowane, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, branding, usługi. Grupa prowadzi rentowną i zrównoważoną działalność oraz wspiera spółki, które wyznają jej filozofię, czyli „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia).

Do Grupy BenQ należą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy na świecie producent wielkoformatowych ekranów TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BenQ AB DentCare Corp., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Darwin Precisions Corp., Lextar Electronics Corp., LILY Medical Corp. and Raydium Semiconductor Corp..  

n  BenQ w Europie i w Polsce

BenQ Europe to regionalny oddział BenQ Corporation z siedzibą w Holandii. Firma jest obecna na największych europejskich rynkach, takich jak Austria, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia, Francja, Niemcy, Włochy, Skandynawia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania. Szeroką oferta produktów bazuje na zintegrowanych technologiach, obejmuje projektory, monitory LED, ekrany informacyjno-reklamowe, interaktywne ekrany dotykowe. BenQ jest najchętniej wybieraną marką projektorów DLP® na świecie oraz jest w pierwszej trójce największych dostawców projektorów w ponad 20 krajach w Europie. Ponadto BenQ Europe jest ekspertem w dziedzinie monitorów VA LED i plasuje się w pierwszej piątce dostawców tych urządzeń w różnych krajach. www.BenQ.pl

n  ZOWIE a brand by BenQ dla e-Sportu

Po przejęciu przez BenQ znanej firmy ZOWIE Gear jesienią 2015, firma zdecydowała, że wszystkie produkty – monitory, klawiatury, myszy i inne akcesoria przeznaczone dla e-Sportu sprzedawane będą pod jednolitą marką ZOWIE a brand by BenQ. Wszystkie nowe rozwiązania dla graczy łączyć będą dotychczasowe doświadczenie e-Sportowe firm BenQ i Zowie. Na rynek trafią one pod jednolitą marką ZOWIE, gwarantującą użytkownikom innowacyjność, ergonomię, jakość i najlepsze parametry podnoszące skuteczność i przyjemność używających je graczy.

 

 

Nadesłał:

INDALO
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »