Technologie » Komputery

BenQ Joybee GP2: mini projektor LED z gniazdem dla iPhone/iPod

BenQ Joybee GP2: mini projektor LED z gniazdem dla iPhone/iPod
Zobacz więcej zdjęć »
Technologia 3LED, podłączenie dla iPhone/iPod, opcjonalne zasilanie akumulatorowe, jasność 200 ANSI lumenów, obraz o przekątnej 44 cali z 1 m

Firma BenQ, lider na rynku projektorów multimedialnych dla odbiorców domowych i biznesowych, zaprezentował nową wersję mini projektora Joybee GP2.

Projektor korzysta z technologii 3LED, wyświetla obraz w rozdzielczości 720p, ma jasność 200 ANSI lumenów - dwukrotnie większą jasność, niż poprzedni model GP1. Ma również uniwersalne gniazdo podłączeniowe (do iPhona / iPoda) oraz komputerów typu tablet przez złącze HDMI), wbudowany czytnik kart SD, czytnik USB, może przesyłać dane z komputera z prędkością do 2GB oraz posiada dwa głośniki o mocy 2W każdy. Co więcej, Joybee GP2 wyposażony jest w opcjonalny zestaw akumulatorów, który pozwala na pracę projektora do trzech godzin przy jasności obrazu do 100 ANSI lumenów (1 godzinę przy pełnej jasności).

Najnowszy projektor firmy BenQ jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na super przenośne urządzenia projekcyjne, możliwe do wykorzystania w dowolnych warunkach i otoczeniu. Mieszczący się na dłoni Joybee GP2 waży zaledwie 565g, zmieści się więc w kieszeni, jest łatwy do przenoszenia i oferuje swojemu użytkownikowi szereg cech i zaawansowanych funkcji, dostępnych dotychczas tylko w projektorach stacjonarnych. Wbudowana stacja dokująca obsługuje iPhone/iPod oraz wiele innych kompatybilnych urządzeń. Projektor ma wbudowany czytnik USB, dzięki czemu łatwo go podłączyć do szeregu obecnie stosowanych aplikacji multimedialnych tj. oglądanie filmów, zdjęć, konsoli do gier, a także urządzeń pamięci masowych tj. zewnętrznych napędów HDD, aparatów cyfrowych, palmtopów, osobistych urządzeń multimedialnych tj: iPod, iPhone, smartphone, czy komputer osobisty. Obraz o przekątnej 160 cali (400cm), małe gabaryty oraz wysokiej jakości dźwięk, zapewniają możliwość dobrej zabawy multimedialnej w domu i profesjonalne wykorzystanie w prezentacjach w zastosowaniach biznesowych.

Projektor wykonany został wykonany w technologii 3LED - z trzema diodami odpowiadającymi za każdą składową koloru RGB. Co więcej, jakości obrazu w systemie NTSC - 120% pozwala na uzyskanie obrazu, bardzo jasnego z prawdziwą głębią koloru. W porównaniu do nasycenia w systemie NTSC tradycyjnych projektorów na poziomie 55 - 80%, możliwości jakie daje Joybee są znacznie większe. Projektor zapewnia jasność na poziomie 200ANSI lumenów. Rozdzielczość podstawowa w jakiej pracuje urządzenie to HD Ready - 720p, istnieje także możliwość pracy w kompatybilnych rozdzielczościach od VGA(640 x 480) do SXGA(1280 x 1024). Jest też zgodne ze standardem HDTV do 1080i i obsługuje systemy telewizyjne PAL, SECAM oraz NTSC w formacie 4:3 lub 16:9 z regulowanych zoomem cyfrowym. Diody zapewniają czas bezawaryjnej pracy przez 20.000 godzin. Wbudowany dwa głośniki o mocy 2W pozwalają na dobrej jakości odsłuch multimedialnych aplikacji.

BenQ Joybee GP2 to nowy trend i możliwości wykorzystania projektorów multimedialnych jakich nie oferował żaden z dotychczas stosowanych projektorów stacjonarnych. Dla użytkowników domowych to nowy wymiar cyfrowej rozrywki w domu, możliwość oglądania filmów DVD, czy korzystania z komputera i konsol do gier bez konieczności instalowania projektora. Co więcej, małe wymiary pozwalają na zabranie urządzenia w podróż na wakacje, czy wyjazd weekendowy. Dla osób zajmujących się fotografią, projektantów wnętrz, agencji mieszkaniowych i reklamowych, Joybee to ogromne możliwości prezentowania projektów, zdjęć bezpośrednio u Klienta, bez konieczności przenoszenia dużego i niewygodnego projektora stacjonarnego.

BenQ Joybee GP2 dołącza do grupy innych nowoczesnych urządzeń multimedialnych uzupełniając ich możliwości o nowe funkcje i możliwości. Stanowi on przełom w cyfrowym świecie cyfrowych technologii tak jak to miało miejsce przy wprowadzeniu na rynek takich urządzeń jak: iPod, iPhone i inteligentnych telefonów komórkowych - smartphonów. Joybee GP2, choć bardzo małych wymiarów, pozwala na podłączenie wszystkich obecnie stosowanych urządzeń takich jak komputer PC - port D-Sub, urządzeń audio wideo przez porty kompozytowe i komponent. Istnieje także możliwość podłączenia dźwięku stereo do projektora lub podłączenia zewnętrznego zestawu audio HIFI dla wysokiej jakości doznań audio. Co więcej, projektor posiada wbudowany czytnik USB, który pozwala na bezpośrednią współpracę z kompatybilnymi urządzeniami tj. odtwarzacze DVD, odtwarzacze multimedialne, aparaty cyfrowe, konsole i wiele innych. Dane mogą być transmitowane z prędkością do 2GB/s.

Projektor Joybee GP2 będzie dostępny w Polsce na początku lutego 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 2.399 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door.

więcej zdjęć: http://benq.eu/products/Projector/index.cfm/page/gallery/product/1305
lifestyle : ftp://indalo.pl/benq/foto/projektor_gp2

BenQ Corporation www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, laptopów PC, netbooków, komputerów typu All-in-one PC, wyświetlaczy LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, czytników eBook, telefonów komórkowych, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych.

Zgodnie z motto "Bringing Enjoyment and Quality to Life" BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

BenQ Group

Grupę BenQ tworzą firmy, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując i wykorzystując wspólne zasoby i doświadczenie. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.

BenQ w Polsce www.BenQ.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, kamery wideo, netbooki, myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku) pod względem sprzedaży monitorów LCD.

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Krzysztof Bulanda, tel: + 48 602 831 932
email: christopher.bulanda@benq.com

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński, mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl
komórka: (+48) 501-772-619
tel. (0-22) 698-70-78
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A, 03-822 WarszawaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »