Technologie » Komputery

BenQ MP514 – popularny, uniwersalny projektor

BenQ MP514 – popularny, uniwersalny projektor
Zobacz więcej zdjęć »
Biała obudowa. Głośność tylko 30 dB, jasność 2000 ANSI lumenów, kontrast 2500:1, rozdzielczość SVGA, kompatybilny z HDTV. Dostepny już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1649 zł z VAT

BenQ MP514 to najnowszy model cichego projektora z rodziny popularnych urządzeń wielozadaniowych w bardzo przystępnej cenie dla odbiorcy końcowego. Charakteryzuje się jasnością 2000 ANSI lumenów i kontrastem 2500:1, rozdzielczością podstawową SVGA (800x600 pikseli). Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA (640x350) do SXGA (1280x1024 piksele). Projektor jest zgodny z ze standardem HDTV do 1080i oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Użytkownik może wybrać ustawienie wyświetlania obrazu w formatach: 4:3 lub 16:9. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 75 cm do 750 cm w palecie 16,7 miliona kolorów. Poza tym ma bardzo niski poziom hałasu wentylatora - zaledwie 30dB (w trybie ekonomicznym).

BenQ MP514 został zaprojektowany ze szczególną dbałością o wygląd. Obudowa w białym kolorze w połączeniu z linią wzorniczą, opracowaną przez specjalistów od projektowania urządzeń BenQ, nadaje urządzeniu oryginalny styl pasujący jednocześnie sali konferencyjnej, oraz domu. Projektor korzysta z opracowanej przez BenQ technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

BenQ MP514 wyposażono w obudowę, której konstrukcja z znacznym stopniu eliminuje hałas powstających podczas pracy wentylatorów – redukując go do poziomu 33/30dB (tryb normalny / ekonomiczny). Tak niski poziom hałasu osiągnięto dzięki specjalnej konstrukcji kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze. Dzięki temu projektor jest doskonałym rozwiązaniem dla sal kinowych, konferencyjnych oraz kina domowego.

Wejścia dla komputerów PC składają się z: analogowego RGB: D-Sub, typu Component: D-SUB oraz wejścia typu kompozyt. Gniazdo wyjściowe np. na zewnętrzny monitor: D-Sub. Wymiary projektora: 273x108x215 mm, waga 2.4kg.

Urządzenie wyposażono w szeroki zestaw funkcji do ustawień obrazu, pomiar czasu trwania prezentacji oraz korekcję obrazu zależnie od koloru tła na którym jest wyświetlany. Korekta obrazu dotyczy dopasowania jasności obrazu, kolorów i kontrastu dla pięciu różnych domyślnie ustawionych kolorów ekranu lub ściany na której wyświetlany jest obraz. 

Projektor dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1649 zł z VAT.

Wszystkie projektory BenQ mają gwarancję na 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę lub 1000 godzin pracy w zależności co nastąpi pierwsze). Ewentualne naprawy realizowane są w trybie door-to-door.

Parametry techniczne

Technologia ekranuTechnologia DLP® by Texas Instruments
Rozdzielczość podstawowaXGA (1024 x 768)
Możliwe rozdzielczościVGA(640 x 350) do SXGA(1280 x 1024)
Jasność 2000 ANSI lumenów
Kontrast2500:1 (Full on/Full off)
Wielkość obrazu24" do 300"
Wskaźnik projekcji54"@6.6 stopy (54"@2m)
Zoom Zoom Manualny 1.10:1
Obiektyw F=2.4 do 2.48, f=20.7 do 22.8 mm
Źródło światła200W, 3000/4000 godz (tryb normalny / tryb ekonomiczny)
Głośność pracy31/26 dB (tryb normalny / tryb ekonomiczny)
Wyświetlane kolorypełna 16.7 mln paleta kolorów
Format obrazu4:3 (podstawowy); 16:9 (możliwy)
Częstotliwość pozioma31-82 kHz
Częstotliwość pionowa48-85 Hz
Źródła wejścioweAnalog RGB : D-Sub 15 pin x 1
Digital : HDMI x 1
Component Video : D-Sub 15 pin (dzielony z analog RGB)
S-Video : Mini Din 4 pin x 1
Composite Video : RCA x 1
Stereo Mini Jack x 1
Serial Connector : RS232 D-Sub 9 pin x 1
Źródła wyjścioweAnalog RGB: D-sub 15 pin x1
Audio: głośnik 2 Watt x1
Sygnał videoNTSC, PAL, SECAM
Wymiary (WxHxD)239 x 106.3 x 251 mm
Waga 2. 5 kg (5.5 lbs)
Zasilanie100 do 240 VAC, 50 do 60 Hz
Pobór mocyMax 285W
Języki OSD (On-Screen Display)Angielski/ Francuski/ Niemiecki/ Włoski Hiszpański/ Rosyjski/ Chiński/ Japoński Koreański Szwedzki/ Holenderski/ Turecki Czeski/ Portugalski/ Thai/ Polski
FunkcjeZarządzanie kolorami 3D, Licznik prezentacji, Zablokowanie panela sterowania,
Automatyczne wyłączenie, Szybkie chłodzenie, Zamrożenie obrazu (Freeze), Ukrywanie obrazu (Blank - tryb ekonomiczny), Ochrona hasłem, Wyszukiwanie źródła sygnału, Kompatybilność z HDTV, Kompatybilność z Macintosh®, Przycisk “Q?” dla najczęściej zadawanych pytań, Tryb dużej wysokości, Technologia Brilliant Color, 11 pre-definiowanych trybów pracy, Closed Captioning (CC1~CC4)
Akcesoria standardoweOpis szybkiego uruchomienia projektora, Podręcznik użytkownika, Pilot sterowania, Torba w zestawie, Baterie do pilota, Kabel VGA, Kabel zasilający
Akcesoria opcjonalneLampa
Zestaw do montażu sufitowego
 

Korporacja BenQ www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, odbiorników TV LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych

BenQ jest firmą działającą na wielu rynkach, silnie koncentrującą się na mobilnej komunikacji, wyświetlaczach wizyjnych oraz na połączeniu technologii sieciowych i cyfrowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

W 2007 roku, obroty korporacji BenQ wyniosły 1.83 miliarda dolarów USA (włączając w to wynik obrotów skonsolidowany z działalności poszczególnych marek produktów, zanim nastąpiło wydzielenie części zajmującej się produkcją)

 

O grupie BenQ

Grupę BenQ tworzy 12 firm, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation and Wellypower Co., Ltd.

W 2007 roku, obroty całej Grupy wyniosły 26 miliardów dolarów USA.

 BenQ w Polsce:  www.benq.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, notebooki , myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od dwóch lat BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku)  pod względem sprzedaży monitorów LCD. 

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Dorota Kot, mailto:d.kot@BenQ.com  komórka: (+48) 607 936 650

Obsługa Prasowa i PR:
 Zbigniew Blewoński,
mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
     komórka: (+48) 501-772-619Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »