Gospodarka » Bezpieczeństwo

BizTech wspiera informatycznie rozwój PKO Ubezpieczenia rozwiązaniami Veeam

BizTech wspiera informatycznie rozwój PKO Ubezpieczenia rozwiązaniami Veeam
Zobacz więcej zdjęć »
PKO Ubezpieczenia zaimplementowała zarekomendowane przez BizTech Konsulting SA, sprawne i elastycznie skalowalne rozwiązania ochrony danych, bazujące na Veeam Availability Suite. Spełniają one wszelkie obecne potrzeby firmy z zakresu ochrony danych z uwzględnieniem planowanego jej rozwoju.

Zgodnie ze strategią rozwoju, celem firmy PKO Ubezpieczenia jest wejście do pierwszej piątki największych ubezpieczycieli w Polsce. Realizacja tego wymaga zapewnienia elastyczności i sprawności w podejściu do ochrony, bardzo szybko zwiększającej się ilości danych przetwarzanych w systemach informatycznych firmy.

BizTech Konsulting SA, wieloletni partner PKO Ubezpieczenia w dziedzinie tworzenia rozwiązań informatycznych zarekomendował technologię Veeam i przygotował plany jej implementacji.

Jednym z istotnych powodów wyboru tego rozwiązania był przejrzysty model licencjonowania i kalkulator umożliwiający błyskawiczne, samodzielne obliczenie kosztów różnych wariantów rozwoju systemu, w miarę rosnących potrzeb rozwijającej się firmy” – mówi Andrzej Snopek, Specjalista ds. Sprzedaży IT w BizTech Konsulting SA. „Najważniejsze jednak były aspekty techniczne, m.in. wbudowana możliwość automatyzacji poszczególnych procedur np. backupu i wykonywania ich bez zakłócania pracy całego systemu, jak również przerywania obsługi klientów.”

 

Implementacja rozwiązania opartego na Veeam Availability Suite pozwoliła PKO Ubezpieczenia: 

·      wyeliminować konieczność przeprowadzania planowanych przestojów w celu utworzenia kopii zapasowej danych;

 

·      zwiększyć dostępność kluczowych systemów;

·      zaoszczędzić 15% czasu zespołu IT, zajmującego się rozbudową infrastruktury IT związaną z szybkim rozwojem firmy;

·      zapewnić 10% oszczędności kosztów ochrony danych przy jednoczesnym znaczącym zwiększeniu możliwości biznesowych firmy oraz redukcji ryzyka.

Więcej na stronie: www.biztech.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »