Dom » Budownictwo

Bonie na elewację

Bonie na elewację
Zobacz więcej zdjęć »
Boniowanie to technika znana od początku architektury, kiedy było ulubioną metodą ozdabiania ścian starożytnych Rzymian. W średniowieczu straciło nieco na popularności, by w wielkim stylu powrócić w wizjach architektów renesansowych. Dziś nadal jest techniką często wykorzystywaną przez budowniczych.

Niesłabnąca popularność boniowania wynika na pewno z tego, że świetnie nadaje się ona do zdobienia elewacji nowoczesnych, zaprojektowanych w duchu minimalizmu budynków. Odpowiednio zastosowane bonie doskonale podkreślają czystość linii i kątów, nadając bryle budynku nowoczesnego charakteru.

Bonie spotkać można wszędzie. Ich atutem jest zarówno nieskomplikowany montaż, jak i niskie ceny. Proces boniowania elewacji sprowadza się do wycięcia rowków za pomocą specjalnego noża termicznego. W powstałe zagłębieniach wkłada się listwy do boniowania i zaciąga tynkiem. Używanie listew do boniowania nie tylko gwarantują uzyskanie idealnie prostych i wytrzymałych boni przy minimum wysiłku, ale również zapewnia mniejsze zużycie materiałów budowlanych i zdecydowanie szybsze wykonanie prac.

Warto zaznaczyć, że listwy elewacyjne nie są niezbędne do wykonania boni w elewacji. Można je wykonać „ręcznie”, wykorzystując kątowniki i siatkę, które za pomocą kleju przymocowujemy do krawędzi wykonanych wycinarką rowków. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy jednak, że wymaga to dużo większych umiejętności , dłuższego czasu i z dużym prawdopodobieństwem będzie droższe, a uzyskany efekt może być daleki od oczekiwanego.

Firma Bella Plast oferuje kompletne systemy do wykonania boniowania – bonie (listwy do boniowania), kątowniki do boni oraz łączniki do boni. Do wyboru jest kilka rodzajów boni:

  • BP11HN – listwy pvc do boniowania zamknięte z elementem traconym, bez siatki
  • BP11HNS – listwy pvc do boniowania zamknięte z elementem traconym z siatką
  • BP11 listwy pcv do boniowania bez siatki
  • BP11 listwy pcv do boniowania z siatką
  • BP11 listwa pcv do boniowania z siatką mini

Wykonanie elewacji z użyciem naszych boni gwarantuje uzyskanie prostych i trwałych rowków w elewacji, odpornych na wodę i uszkodzenia mechaniczne. Jest także tańsze i zdecydowanie szybsze w porównaniu z „ręcznym” boniowaniem.

Firma Bella Plast oferuje również inne listwy elewacyjne do systemów ociepleń – listwy okapnikowe (okapniki, kapinosy), listwy przyokienne, listwy dylatacyjne, kątowniki łukowe, kątowniki proste i inne. Dostępne są w wersji z siatką i bez siatki. Pełna oferta firmy wraz z opisem, instrukcją montażu i dokumentacją techniczną jest dostępna na naszej stronie internetowej - http://bellaplast.com.pl/. Zapraszamy do zapoznania się.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SzybNos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »