Motoryzacja » Samochody
Boom na miejskie samochody
Samochody z segmentu B, są bowiem przystosowane do życia w miejskiej dżungli, dla niektórych są nawet nieodłącznym elementem miejskiego stylu życia. Jakie cechy aut z segmentu B sprawiają, że sięgamy po nie coraz częściej?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Mały i zwrotny
Mimo, że auta miejskie wybierają głównie zmotoryzowane kobiety, to obecnie obserwuje się również rosnącą popularność tego typu samochodów wśród mężczyzn, lubujących się dotychczas w auta sportowych lub terenowych. Bez względu na płeć kierowcy, w mieście liczy się bowiem rozmiar auta i jego zwrotność – takie cechy okażą się nieocenione, np. w poszukiwaniu skrawka wolnego miejsca do parkowania pod zatłoczoną galerią handlową. Krótki rozstaw osi samochodu natomiast, ułatwia przeprowadzanie skomplikowanych manewrów, które w ruchu miejskim trzeba przecież wykonywać bardzo często.
Poruszając kwestię rozmiarów auta miejskiego, warto zwrócić również uwagę na pojemność bagażową obecnie produkowanych modeli – mimo niewielkich gabarytów, dysponują one dość dużymi bagażnikami. Tak jest w przypadku Hondy Jazz, udostępniającej użytkownikom aż 889 litrów przestrzeni ładunkowej, przy odpowiedniej konfiguracji siedzeń.
Ekonomiczny
Mały, znaczy również ekonomiczny – do napędzania niewielkiego auta nie trzeba przecież silnika o mocy powalającej na kolana. Co więcej, jazda po mieście wymaga częstych postojów i manewrowaniem dźwignią skrzyni biegów – dlatego właśnie, jedną z najbardziej pożądanych cech auta miejskiego jest oszczędna jednostka napędowa. Litraż silników aut z segmentu B najczęściej nie przekracza 1,5 litra, najczęściej też oscylując w granicach 1-1,2 litra. Coraz częściej mamy jednak do czynienia z autami miejskimi, wyposażonymi w napęd hybrydowy, co jest bardzo korzystne nie tylko z punktu widzenia ekonomii, ale również ekologii.
Przyjazny środowisku naturalnemu
Miejski styl życia to także dbałość o środowisko naturalne, w czym pomoże z pewnością oszczędny samochód miejski. Ekonomiczny silnik bowiem zapewnia niskie spalanie, a to z kolei prowadzi do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery – w czasach powszechnego boomu na „EKO”, to właśnie auta miejskie cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)