Dom » Budownictwo

Budujemy dom energooszczędny

Budujemy dom energooszczędny
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele słyszymy o ekologii, innowacyjnych rozwiązaniach czy o nowych technologiach stosowanych na różnych płaszczyznach. Najwięcej zainteresowania wzbudziły domy energooszczędne, które opierają się na rozwiązaniach ekologicznych i na uwzględnieniu wielu istotnych elementów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Domy energooszczędne, pasywne czy też domy prefabrykowane stanowią wyższą kulturę budownictwa. Do budowy takich budynków musi zostać zatrudniona specjalna ekipa, mająca pojęcie i doświadczenie w tego typu budownictwie. Materiały, z jakich będzie wykonany dom nie mogą być z niewiadomego pochodzenia, lecz powinny posiadać odpowiednie atesty i spełniać pewne normy. Szczególnie ryzykowne jest więc oddawanie budowy w ręce ekipy, która nie posiada autoryzacji producenta montowanych części.  
 
Plan przede wszystkim
 
Zanim przejdziemy do budowania należy wykonać odpowiedni projekt budowy takiego domu. Architekt planujący dom energooszczędny powinien być doświadczony i posiadać dużą wiedzę odnośnie tego rodzaju budownictwa. Zachowanie szczelności budynku, małej przepustowości ciepła czy zachowaniu innych wytycznych charakterystycznych dla domów energooszczędnych jest niezwykle ważne i wymaga pracy prawdziwego fachowca. 
 
Przed zleceniem wykonania takiego projektu należy zapisać własne oczekiwania. Warto uwzględnić w planach ilość sypialni, łazienek, metraż pokoi czy nawet wielkość garażu. Oczekiwania z pewnością ukierunkują architekta w stworzeniu idealnego planu budynku. Tym bardziej, że w trakcie planowania domu musi pamiętać o kilku niezwykle istotnych elementach. 
 
Rola działki w budownictwie energooszczędnym
 
Dla domu tradycyjnego rodzaj działki i jej ukształtowanie nie mają większego znaczenia. Natomiast, dla domów pasywnych ważne jest nie tyle rodzaj i ukształtowanie, co lokalizacja domu na działce względem stron świata. Ułożenie takiego domu powinno być w kierunku północno-południowym. Oszklenie rozmieszczane jest względem kierunku S, S-W i S-E. Wówczas rozkład pomieszczeń jest związany z rozkładem oszklenia  - od południa część dzienna, od północy cześć nocna oraz łazienki.
 
Więcej informacji na: http://domy.procyon.com.pl/domy-energooszczedne



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Suzi

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »