Dom » Budownictwo

Budujemy nowy dom

Budujemy nowy dom
Zobacz więcej zdjęć »
Klimat w jakim żyjemy oraz umiejscowienie na kuli ziemskiej, na szczęście pozwala uniknąć nam klęsk żywiołowych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych takich jak tsunami, trzęsienia ziemi, trąby powietrzne czy wybuchy wulkanów.

Oczywiście niemal co roku zdarzają się powodzie, podtopienia lub susze, które powodują wielkie straty w rolnictwie, co niesie za sobą wzrost cen żywności a przede wszystkim tragedie samych rolników. W rejonach świata, które narażone są na te klęski żywiołowe, nie sposób się ich ustrzec. Dlatego tak często słyszymy o tym, że wiele rodzin straciło dach nad głową i nie miało dokąd wracać. Zniszczone domostwa i cały dobytek życia, jest tragedią, która nikomu nie powinna się przydarzyć.

Wynika to nie tylko z ogromnej czasem siły huraganów i żywiołów, ale również z technik budowania domów. W Polsce jak i w całej Europie, głównie ze względu na klimat, domy budowane są  z materiałów bardzo wytrzymałych. Takich, które odporne są zarówno na działanie mrozu, deszczu czy intensywnego działania promieni słonecznych. Budowa domu to nie tylko inwestycja czasochłonna, ale również kosztowna. Wynika to właśnie z jakości materiałów i sposobu jego postawienia. Kluczem i pierwszą, najważniejszą rzeczą jest postawienie fundamentów. Nowoczesne metody i osiągnięcia budownictwa pozwalają na szybsze postawienie domu.  Budownictwo inżynieryjne wdraża nowe metody deskowania, murowania czy wykończeń są oczywiście dość drogie - przekłada się to na jakość.

 W tych rejonach świata, w których każda pora roku jest do siebie zbliżona, lub występują jedynie dwie, stawia się domy, które nie są tak trwałe. Beton czy cegły nie są często wykorzystywane. Szczególnie w Ameryce, gdzie domy buduje się z cienkich płyt. To stosunkowo niedroga i bardzo szybka metoda na wybudowanie domu. Jednak jak pokazuje nam historia i doświadczenie takie domy nie mają szans na wygraną z siłami natury.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »