Rozrywka i wypoczynek » Sport

Centrum Rezon – zaprasza na Dni Otwarte i pierwszy turniej squasha

Centrum Rezon – zaprasza na Dni Otwarte i pierwszy turniej squasha
Zobacz więcej zdjęć »
Centrum Rekreacyjno-Konferencyjne Rezon rusza pełną parą. 23 listopada zaprasza mieszkańców Plewisk i wszystkich poznaniaków na DZIEŃ OTWARTY. Będziemy na Was czekać od godziny 10 do 20. W tym dniu wszystkie atrakcje GRATIS.

Warto więc przyjechać lub przyjść z całą rodziną, bo takie właśnie rodzinne jest nasze Centrum. Będzie można wypróbować korty, ścianę wspinaczkową i plac zabaw dla dzieci.

- W tym dniu chcemy pokazać naszym gościom Centrum oraz udostępnić obiekty. Będzie można zagrać na kortach  w cyklach półgodzinnych. Każdy chętny będzie mógł zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, a dzieci przeżyć wiele emocji na placu zabaw. W tym dniu nie będziemy pobierać opłat – mówi Marek Frankiewicz, właściciel Centrum.
Tydzień później odbędzie się pierwszy turniej w Centrum - REZON SQUASH OPEN. 
- Mamy już pierwsze zgłoszenia i liczymy na sporą frekwencję – mówi organizator zawodów Łukasz Skrzypczak.
W niedzielę Centrum jest w całości wynajęte, a od poniedziałku ruszamy już w normalnych godzinach otwarcia Klubu, tj  poniedziałek - piątek.: 07:00 – 23:00, sobota -niedziela.: 08:00 – 22:00. 
Wszystkie informacje dotyczące cen, atrakcji, promocji można znaleźć na stronie www.rezon-poznan.pl oraz na naszym profilu na FB.

O turnieju rozmawiamy z jego organizatorem Łukaszem Skrzypczakiem
W jakim systemie zostanie rozegrany pierwszy turniej w naszym Klubie?
- Będzie to oczywiście system pucharowy, czyli zagramy o każde miejsce. Uczestnicy w turnieju open w związku z tym zagrają po 5 meczy w przypadku drabinki na 32 osoby. Mam jednak nadzieję, że pojawi się u nas więcej osób, tak by zagrać w oparciu o drabinkę na prawie 64 graczy. Wówczas każdy mógłby zagrać po 6 meczy.  Trudno mi póki co powiedzieć czy będziemy grać "best of five" każdy mecz, czyli do 3 setów wygranych, czy też do dwóch wygranych, czyli wtedy maksymalnie 3 sety. Wszystko zależy od ilości osób. Myślę jednak, że tylko półfinały i finały zagramy do 3 wygranych setów, a pozostałe spotkania do dwóch. Zakładam bowiem, że inauguracyjny turniej w Centrum Rezon będzie dużą imprezą.
Dlaczego tuż po otwarciu turnieju organizuje Pan turniej w Centrum Rezon?
- Chcemy zachęcić do odwiedzenia nowego klubu, który jest w pobliżu Poznania w cichej i spokojnej okolicy z dużym parkingiem. Squash się rozwija coraz bardziej, w Poznaniu jest coraz więcej chętnych do gry, to też nowe korty się przydadzą. To zresztą bardzo ciekawa dyscyplina sportu i należy ją popularyzować.
- Co daje gra w takich turniejach oczywiście poza satysfakcją ze zwycięstwa i radości z nagród?
Przede wszystkim można zdobyć doświadczenie grając z zawodnikami z różnych rejonów Polski. W codziennych treningach, czy grze to wręcz niemożliwe. Chcemy mieć mocną obsadę na turnieju, dlatego będzie dużo emocji, dużo punktów do zdobycia. 
Jak Pan ocenia jakość kortów tu w Plewiskach?
- Korty ASB oprócz McWilla są jednymi z najlepszych. Oświetlenie ledowe, także pierwsza klasa jeśli chodzi o klatkę:). Klimatyzacja jest bardzo dobrze wykonana, także komfort gry jest idealny. 
Na co dzień zajmuje się pan squashem?
- Tak. Obecnie zajmuję się organizacją turniejów i ligi, którą zamierzamy stworzyć. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

exPress Dziennikarska Agencja Usługowa
http://www.express-poznan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »