Zdrowie » Dziecko
Choroba lokomocyjna jak jej zapobiegać
Jednak co robić w przypadku, gdy źle znosimy podróż? Nękają nas zawroty głowy i często mamy problemy żołądkowe? Jak najlepiej poradzić sobie z chorobą lokomocyjną?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Ograniczenie jedzenia i picia
Gdy planujemy podróż, a wiemy już, że nie za dobrze ją znosimy już przed jej rozpoczęciem powinniśmy powziąć niezbędne środki. Najlepiej, gdy nasze śniadanie będzie lekkie i niezbyt duże. Jeśli trasa jest krótka najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy zrezygnujemy z jedzenia i picia w czasie jazdy. Natomiast w innym przypadku prowiant powinien być ściśle ograniczony. Możemy wziąć ze sobą bułkę czy owoc oraz zimną wodę. Absolutnie nie sięgamy po napoje gazowane, bo to z pewnością pogorszy nasze samopoczucie.
Przerwy
Przerwy to istotna sprawa w czasie podróży szczególnie gdy mamy w samochodzie osobę cierpiącą na chorobę lokomocyjną lub sami mamy takowe dolegliwości. Podczas tych przerw zalecane jest wyjście na świeże powietrze natomiast w czasie jazdy zalecane są głębokie oddechy. Pozwoli to odpowiednio dotlenić organizm.
Czas jazdy
Choroba lokomocyjna pojawia się najczęściej wtedy, gdy krajobraz szybko przelatuje nam przed oczami. Dobrym rozwiązaniem jest więc sen w czasie podróży. Gdy to nasze dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną wybierzmy taką godzinę, w której najczęściej kładzie się spać, dzięki temu bez żadnych problemów przetrwa jazdę. Zobacz więcej.
Nadesłał:
tommeee
|
Komentarze (0)