Technologie » Komputery

Chwilę po wydaniu iOS 12.1 wykryto lukę, z pomocą której można zyskać nieautoryzowany dostęp do pełn

Wraz z aktualizacją iOS 12 do wersji 12.1, Apple łata lukę w S/MIME (mechanizm szyfrowania i podpisywania poczty email).

Wraz z aktualizacją iOS 12 do wersji 12.1, Apple łata lukę w S/MIME (mechanizm szyfrowania i podpisywania poczty email), pozwalającą zresetować iphone za pomocą złośliwego kodu umieszczonego na odwiedzanej stronie internetowej oraz umożliwiającą nieautoryzowany dostęp do zdjęć i notatek, z pominięciem blokady ekranu.

 Chwilę po wypuszczeniu praz Apple aktualizacji, autor metody obejścia blokady ekranu w celu nieautoryzowanego dostępu do zdjęć i notatek opublikował na kanale YouTube kolejną metodę ominięcia zabezpieczeń w iphonie. Tym razem uzyskuje on dostęp do pełnej listy kontaktów. Wprawdzie obie metody są skuteczne tylko w sytuacji, gdy udzielimy zgody na korzystanie z Siri (wirtualny, sterowany głosem asystent osobisty) przy włączonej blokadzie ekranu, to jest to dość popularne ustawienie wśród użytkowników iphona.

W celu nieautoryzowanego dostępu, należy odebrać połączenie przychodzące lub poprosić Siri, by zrobił to w naszym imieniu. Następnie nawiązane połączenie należy przełączyć do aplikacji Facetime (preinstalowana w iphonach aplikacja do rozmów i video rozmów za pośrednictwem sieci Internet). Po wykonaniu tej czynności wybieramy funkcję „dodaj osobę” i otrzymujemy dostęp do pełnej listy kontaktów. Gdy mocniej przyciśniemy dany kontakt (funkcja 3D Touch), możemy zobaczyć dodatkowe informacje przypisane do wybranej pozycji.

Opisana metoda ominięcia blokady, w przeciwieństwie do poprzedniej, wymagającej wykonania 37 czynności, jest niezwykle prosta. Całe nagranie pokazujące wykorzystanie luki jest dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=ojigFgwrtKs

„Chociaż dostęp do wirtualnego asystenta głosowego przy włączonej blokadzie ekranu jest wygodny, to właśnie ta funkcja po raz kolejny rodzi problemy. Jeśli chcesz się trwale zabezpieczyć przed nieautoryzowanym dostępem do danych w Twoim iphonie, zalecamy wyłączenie możliwości korzystania z Siri przy zablokowanym ekranie” komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.

 Poniżej zrzut ekranu prezentujący fragment menu, w którym można tę funkcję wyłączyć.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bitdefender.pl
http://www.bitdefender.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »