Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Ciśnieniomierz Tensoval® duo control – idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka

Ciśnieniomierz Tensoval® duo control – idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka
Zobacz więcej zdjęć »
21 oraz 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie seniorów powinniśmy pomyśleć o praktycznym prezencie.

Doskonałą propozycją upominku jest ciśnieniomierz firmy PAUL HARTMANN Polska Tensoval® duo control, który stanie się sprzymierzeńcem w regularnej i precyzyjnej kontroli ciśnienia krwi.

Wraz z wiekiem oraz wpływem czynników zewnętrznych, takich jak stres, tempo życia czy sposób odżywiania się, obniża się naszą odporność i zwiększa podatność na różne choroby. Jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku jest nadciśnienie tętnicze, które ze względu na możliwość powodowania niebezpiecznych chorób układu krążenia wymaga regularnego i dokładnego kontrolowania ciśnienia, przede wszystkim u osób starszych.

Klinicznie zatwierdzony ciśnieniomierz, dzięki któremu w prosty i komfortowy sposób możemy otrzymać precyzyjne wartości ciśnienia i tętna, powinien być niezbędnym urządzeniem w domu osoby starszej, a dokładność urządzenia powinna stanowić najważniejsza cechę decydującą o wyborze aparatu do samodzielnych pomiarów ciśnienia.

Nadchodzące święto Babci i Dziadka jest dobrą okazją, by obdarować naszych najbliższych wyjątkowym prezentem, który będzie im służył przez wiele lat. Osobom szukającym praktycznego upominku dla seniorów firma PAUL HARTMANN Polska poleca innowacyjny w pełni automatyczny ciśnieniomierz naramienny Tensoval® duo control.

Aparat Tensoval® duo control posiada najwyższe oceny w testach klinicznych i jest zatwierdzony przez międzynarodowe towarzystwa zrzeszające specjalistów ds. nadciśnienia tętniczego. Kontrolując ciśnienie tętnicze za pomocą aparatu Tensoval® duo control (przy zachowaniu 10 zasad prawidłowego pomiaru ciśnienia krwi) możemy mieć pewność, że wyniki pomiarów są rzetelne oraz wiarygodne.

Ponadto, aparat wyposażony jest w technologię Duo Sensor tj. kombinację dwóch profesjonalnych metod pomiaru ciśnienia krwi: klasycznej osłuchowej i oscylometrycznej. Dzięki zastosowaniu podwójnej techniki pomiaru aparat zapewnia precyzyjne wyniki ciśnienia tętniczego także w przypadku pacjentów z arytmią serca lub słabym pulsie.

Ciśnieniomierz Tensoval® duo control jest prosty i wygodny w obsłudze. Wyposażony w czytelny wyświetlacz i praktyczne etui do bezpiecznego przechowywania urządzenia, ma 3 - letnią gwarancję.

10 złotych zasad prawidłowego pomiaru ciśnienia tętniczego

1. Na pięć minut przed pomiarem należy koniecznie odprężyć się. Nawet praca umysłowa podnosi ciśnienie skurczowe krwi średnio ook. 6 mmHg i rozkurczowe o 5 mmHg.

2. Po spożyciu kawy, alkoholu lub paleniu należy odczekać godzinę, zanim rozpocznie się kontrolować wartości ciśnienia.

3. Przed dokonaniem pomiaru należy skorzystać z toalety i oddać mocz. Wypełniony pęcherz moczowy może powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi o ok. 10 mmHg.

4. Pomiaru należy dokonywać na odsłoniętym ramieniu, w pozycji siedzącej.

5. Podczas pomiaru ciśnienia na nadgarstku trzymać mankiet na wysokości serca.
W przypadku użycia aparatu do pomiaru ciśnienia na ramieniu mankiet znajduje się automatycznie na odpowiedniej wysokości.

6. Podczas dokonywania pomiaru nie wolno rozmawiać i poruszać się. Rozmowa powoduje wzrost ciśnienia o ok. 6 - 7 mmHg.

7. Między dwoma kolejnymi pomiarami należy odczekać co najmniej jedną minutę, aby naczynia zostały odciążone do nowego pomiaru ciśnienia.

8. Należy zapisywać otrzymane wartości do dzienniczka pomiarów wraz z informacją o przyjmowanych lekach, z dokładną datą i godziną badania.

9. Pomiary wykonywać regularnie. Nawet, jeśli wartości uległy poprawie, należy je nadal sprawdzać w celu własnej kontroli.

10. Kontrolować ciśnienie zawsze o tej samej godzinie i przez dłuższy czas. Ponieważ u człowieka w ciągu całego dnia występuje około 100.000 różnych wartości ciśnienia tętniczego, nie należy sugerować się pojedynczymi wynikami. Tylko regularne pomiary dokonywane o tych samych porach dnia, przez dłuższy okres czasu pozwalają
na miarodajną ocenę wartości ciśnienia tętniczego.

Główne cechy aparatu Tensoval® duo control:

 • Technologia Duo Sensor - połączenie metody osłuchowej i oscylometrycznej
 • Precyzyjny wynik pomiaru
 • Wygoda w użytkowaniu poprzez w pełni automatyczny pomiar
 • Urządzenie dedykowane dwóm i więcej użytkownikom
 • Dwie niezależne pamięci, przechowujące po 30 pomiarów ciśnienia krwi, łącznie z datą i godziną pomiaru
 • Kalkulator średniej wartości 30 pomiarów
 • Tryb „guest mode" - pomiar dla innych użytkowników bez usuwania wcześniej zapamiętanych wyników
 • Pomiar tętna
 • Zegar i datownik
 • Wygodny, uformowany mankiet dla nadgarstka o obwodzie 22 - 32 cm oraz wersja large 32 - 42 cm
 • 3 letnia gwarancja

Rekomendowana cena producenta ciśnieniomierza Tensoval® duo control wynosi 230 PLN. Produkt dostępny jest w aptekach oraz specjalistycznych sklepach medycznych na terenie całego kraju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »