Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Clarena buduje w podwrocławskich Wilczycach

Clarena buduje w podwrocławskich Wilczycach
Zobacz więcej zdjęć »
Firma kosmetyczna Clarena zainwestowała 10 mln złotych w obiekt w podwrocławskich Wilczycach. W tamtejszych: magazynie, dziale konfekcji oraz dziale handlowym, pracować będzie na razie ponad 70 osób. Budynek będzie oddany do użytku pod koniec kwietnia 2011 roku.

Już w maju dział konfekcji kosmetyków oraz magazyn Clareny zostaną przeniesione z Długołęki do Wilczyc. Dołączy do nich także część działu handlowego, który dotychczas mieścił się w głównej siedzibie firmy przy ul. Kleczkowskiej 45 we Wrocławiu. Łącznie w nowym obiekcie pracować będzie około 70 osób. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat Clarena zamierza nawet o kilkadziesiąt procent zwiększyć zatrudnienie w wilczyckim zakładzie.  - Przeprowadzka do nowego obiektu była koniecznością. Clarena rozwija się tak dynamicznie, że planując kolejne projekty nie mogliśmy już zakładać ich realizacji w Długołęce - wyjaśnia Patricia Popławska-Kostiuk, prezes i właściciel firmy Clarena.

Decyzja ta była tym prostsza w realizacji, że grunt pod inwestycję, której powierzchnia całkowita to 4470 mkw., był już wcześniej w rękach firmy. Autorem projektu jest spółka projektowa MAZUR Arquitectos & Ingenieros Asociados. - Projekt stanowił duże wyzwanie, jeżeli chodzi o formę i wysokie oczekiwania inwestora - przyznaje architekt Beata K. Mazur, prezes firmy, członek Katalońskiej Izby Architektów w Barcelonie.

Architektonicznego rytmu bryle budynku w Wilczycach nadają duże, pionowe przeszklenia, przedzielone elementami z wysokiej jakości materiałów kompozytowych i ceramicznej okładziny. Zastosowanie szklanej fasady nadaje budynkowi nowoczesny charakter i zapewnia czytelny układ funkcjonalny oraz doskonałe doświetlenie wnętrza. Logotyp marki potraktowano twórczo, wykorzystując na elewacji jego niecodzienną formę. - Nowoczesny wizerunek firmy podkreśliliśmy poprzez wysunięcie fragmentu bryły stanowiącej jednocześnie zadaszenie strefy wejściowej i nawiązującej kształtem do pierwszej litery marki Clarena  -  wyjaśnia Beata K. Mazur.

- Inwestycja w Wilczycach daje nam gwarancję, że jeśli będzie wymagał tego rozwój Clareny, bez problemu możemy zwiększyć powierzchnię magazynu, czy konfekcji - zaznacza Patricia Popławska-Kostiuk - To dla nas kluczowa kwestia. Niewykluczone, że konieczna do realizacji w niedalekiej przyszłości.

Krótko o inwestycji:

Wartość: 10 mln zł

Powierzchnia całkowita obiektu: 4470 mkw.

Data realizacji: kwiecień 2011 r.

Projekt: MAZUR Arquitectos & Ingenieros Asociados sp. z o.o.

Inwestor: Clarena sp z o.o. sp. komandytowa



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

CLARENA
http://clarena.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »