Dom » Budownictwo

Co to jest Elastospray?

Pianka natryskowa Elastospray jest zamkniętokomórkową (do 95%) sztywną pianką poliuretanową. Powstaje ona przez zmieszanie dwóch początkowo płynnych substancji: poliolu i izocyjanianu (MDI). W końcowej fazie reakcji pianka zastyga i twardnieje.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Elastospray nałożony w kilku warstwach przy pomocy głowicy natryskowej zapewnia trwałą bezspoinową izolację termiczną, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie mostków cieplnych. Piankę stosować można niemal na wszystkich powierzchniach dachów płaskich i stromych, stropach, ścianach i podłogach. Pianka natryskowa stanowi idealne rozwiązanie dla najróżniejszych powierzchni i form, ponieważ dokładnie dopasowuje się do podłoża.
Dzięki strukturze składającej się z zamkniętych komórek Elastospray jest doskonałym zabezpieczeniem przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych, mi.in. opadów deszczu i wody z topniejącego śniegu.
Systemy pianki natryskowej Elastospray posiadają w Polsce aprobatę techniczną ITB oraz atest higieniczny PZH i stosowane są z powodzeniem od prawie 20 lat.

Wszechstronna izolacja z Elastosprayu
Systemy Elastospray mogą być stosowane bezpośrednio na izolowanych obiektach metodą natrysku lub wylewania.
Wszechstronne możliwości zastosowania Elastosprayu sięgają od pokrycia dachów płaskich budynków nowo budowanych poprzez modernizację dachów płaskich budynków starych aż po obiekty przemysłowe. Zakres zastosowania nie ogranicza się
jednak tylko do zewnętrznego pokrycia dachów. Ze względu na specyficzny sposób aplikacji Elastospray można stosować także na spodniej lub wewnętrznej stronie dachu. To samo dotyczy izolacji ścian zewnętrznych od wewnątrz i z zewnątrz oraz izolacji stropów względnie podłóg od spodu i od góry.
Dzięki strukturze składającej się z zamkniętych komórek Elastospray jest wodoszczelny i równocześnie służy jako zabezpieczenie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Przy pokrywaniu dachów płaskich od zewnątrz nanoszona jest powłoka chroniąca przed promieniowaniem UV.
Technika układania izolacji i tym samym jej opłacalność jest taka sama dla izolacji od wewnątrz jak i od zewnątrz. Porównanie ze przegrodami  tradycyjnie izolowanymi pokazuje wyraźnie: izolacja termiczna Elastosprayem jest tańsza i przy tej samej grubości warstwy ma znacznie lepszy współczynnik przenikania ciepła niż inne materiały izolacyjne.
Informacje zawarte w tej publikacji bazują na naszej aktualnej wiedzy i doświadczeniu. Z powodu wielu czynników mogących mieć wpływ na przetwarzanie i zastosowanie naszych produktów, powyższe dane nie zwalniają użytkowników tych produktów od przeprowadzania własnych badań i prób. Przedmiotowe informacje nie stanowią również gwarancji określonych właściwości produktów ani ich przydatności do określonego celu. Wszelkie zawarte tu opisy, rysunki, fotografie, dane, parametry, proporcje, ciężary etc. mogą zostać zmienione bez uprzedniego powiadomienia i nie stanowią umownej gwarancji jakości produktu. Na odbiorcy naszych towarów spoczywa odpowiedzialność związana z obowiązkiem zapewnienia przestrzegania wszelkich praw zastrzeżonych oraz przestrzegania obowiązujących przepisów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BASF Polska Sp.z o.o
http://www.basf.pl/ecp1/Poland/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »