Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Co wybrać na Dzień Dziecka dla 4-latka? - 5 sprawdzonych pomysłów

Co wybrać na Dzień Dziecka dla 4-latka? - 5 sprawdzonych pomysłów
Zobacz więcej zdjęć »
Zbliża się Dzień Dziecka, zatem rodzice czy chrzestni już zastanawiają się czym obdarować pociechy, aby sprawić im przyjemność.

 W przypadku bardzo małych dzieci w wieku do 3 lat nie jest to wcale trudne, gdyż maluchy bawią się wszystkim, co dostanie się w ich ręce. Schody zaczynają się, gdy dziecko kończy 4 lata. Wtedy też powoli zaczyna kształtować się jego gust, a także preferencje. Prezenty na Dzień Dziecka dla 4-latka nie tylko muszą być bezpieczne, ale również ciekawe, aby bawiło się wybranymi zabawkami dłużej niż 5 minut. 
 
Pomysł na prezent dla 4 latka - bezpieczne klocki 
 
W tym wieku dzieci lubią budować różne konstrukcje, a także je burzyć, rozwija się również ich kreatywność. Dlatego dobry pomysł na prezent dla 4 latka to klocki. Warto wybrać te dedykowane do określonego wieku. Do wyboru są wykonane z plastiku i drewna, w różnych wielkościach. Trzeba wybrać modele bezpieczne, z atestem. To doskonały wybór zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. 
 
Prezent dla dziecka 4 letniego - interaktywne zwierzątko
 
Wiele dzieci marzy o posiadaniu psa abo kota. Jednak w żadnym wypadku nie powinno kupować się żywego zwierzęcia jako prezent dla dziecka, gdyż mogą nie zdawać sobie sprawy ze swojej siły i zrobić zwierzakowi krzywdę. Lepszym pomysłem jest interaktywne zwierzątko. Taki prezent dla dziecka 4 letniego pozwoli rozwinąć w nim poczucie  obowiązku, a także instynkt opiekuńczy, gdyż zabawkę trzeba karmić, przytulać, a także nosić. 
 
Prezenty na Dzień Dziecka - instrumenty interaktywne
 
Dla dziecka przejawiającego zainteresowania muzyczne, warto kupić pierwszy zabawkowy instrument. Zakup od razu prawdziwego może dziecko zniechęcić, a kolorowa zabawka przyciągnie jego uwagę i ułatwi naukę przez podświetlane klawisze w keyboardzie, czy progi w gitarze. Ponadto dziecko może słuchać melodyjek, a także śpiewać ulubione piosenki. Prezenty na Dzień Dziecka, które rozwijają jego pasje to z pewnością dobry pomysł.  
 
Prezent dla dziecka 4 letniego - namiot do pokoju 
 
Zarówno mali chłopcy, jak i małe dziewczynki uwielbiają zabawy w chowanego. Warto zatem pomyśleć nad zakupem namiotu do pokoju, w którym dziecko będzie mogło stworzyć swoją bazę i chować tam swoje zabawki. Rodzice mogą również zaprosić koleżankę czy kolegę dziecka do wspólnej zabawy np. w Indian. Mogą również stworzyć bezpieczny surwiwal, a latem namiot postawić np. w ogródku. Taki prezent dla dziecka 4 letniego pozwoli mu rozwinąć wyobraźnię oraz wpłynie na jego rozwój psychospołeczny, np. nauczy dziecko samodzielności.  
 
Pomysł na prezent dla 4 latka - basen z piłeczkami
 
Wiele dzieci uwielbia chodzić do miejskich bawialni i spędzać czas w basenie z piłeczkami. Taką atrakcję można zapewnić dziecku także w domu, wystarczy zdecydować się na jego zakup jako prezent  na Dzień Dziecka. Nurkowanie w piłeczkach z pewnością będzie ulubioną aktywnością dziecka.Prezenty na Dzień Dziecka powinny być przede wszystkim źródłem dobrej zabawy, a basen z piłeczkami sprawdzi się w tej roli idealnie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Internetowy sklep z zabawkami
http://mamisie.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 6 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »