Społeczeństwo » Społeczeństwo

Co zrobić z dzieckiem w wakacje, kiedy rodzice pracują?

Co zrobić z dzieckiem w wakacje, kiedy rodzice pracują?
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy nadchodzą wakacje, dzieci mają dużo czasu wolnego, a pracujący rodzice często nie są w stanie w pełni zorganizować im rozrywek czy zapewnić odpowiedniej opieki. Nie oznacza to jednak, że dziecko koniecznie musi nudzić się w domu.

Półkolonie
 
Wiele szkół organizuje tak zwane półkolonie, dzięki którym w wakacje dzieci chodzą do szkoły z prawdziwą przyjemnością. Nic dziwnego, bo pod opieką nauczycieli mają okazję każdego dnia doświadczać innych rozrywek. Możliwości jest naprawdę mnóstwo – wyjście do kręgielni, na basen czy do pobliskiego aquaparku, obowiązkowy wypad do kina czy oryginalne pomysły, takie jak wyjście do planetarium czy wycieczka do zoo. Dzięki półkoloniom dziecko spędza czas aktywnie, ma okazję poznać swoich rówieśników, a jednocześnie pozostaje pod należytą opieką. Półkolonie trwają do rana do godzin popołudniowych, a przed i po wyjściach najczęściej istnieje możliwość pozostawienia dziecka w świetlicy, dzięki czemu rodzice mogą spokojnie pracować, a po powrocie z pracy odebrać swoje dziecko ze szkoły i spędzić z nim resztę dnia.

Kolonie i obozy

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wysłanie dziecka na kolonie lub obozy językowe lub te rozwijające różne zainteresowania. Dzięki temu rodzice nie muszą się martwić, że ich pociecha będzie się nudzić w domu. Dziecko tymczasem ma okazje zobaczyć nowe miejsca, poznać nowych ludzi, a przede wszystkim doskonale się bawić. Takie wyjazdy obejmują zwiedzanie ciekawych miejsc oraz niebanalne rozrywki jak chociażby wycieczka do parku linowego. Na obozach językowych dzieci nie tylko mogą dobrze się bawić, ale także rozwijać swoje umiejętności językowe. Obozy tematyczne, takie jak obóz fotograficzny, wokalny czy taneczny to z kolei doskonała okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach, a jednocześnie możliwość rozwijania pasji i doskonalenia się w danej dziedzinie.

Jak spakować dziecko na kolonie?

W przypadku podjęcia decyzji o wysłaniu dziecka na obóz czy kolonie, ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie na taki wyjazd. Pakowanie najlepiej rozpocząć więc już na kilka dni przed, by w walizce na pewno znalazły się wszystkie niezbędne rzeczy. Organizatorzy często dostarczają listę wyjaśniającą,jak spakować dziecko na kolonie. Bez względu na wytyczne organizatorów warto jednak pamiętać o takich kwestiach jak zabranie zapasowej bielizny, środków przeciw komarom i  dodatkowej pary wygodnego obuwia. W walizce obowiązkowo musi znaleźć się także krem z filtrem, okrycie głowy i dobre okulary słoneczne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (2)

  • avatar
    pro_Henryk 2018-02-23 14:30:06

    Pomoc dziadków w takiej sytuacji jest nieoceniona. Czasem wozimy też dzieci do znajomych jeśli wiemy, że jest taka możliwość. Wtedy nasze dzieciaki bawią się wspólnie a ja wiem, że mają dobrą opiekę. Często są też otwarte w wakacje świetlice lub domu kultury i tam dzieci mogą fajnie spędzić czas ucząc się czegoś.

  • avatar
    ~Beata 2017-07-25 13:55:00

    Jak pracuje z mężem to dziadkowie siedzią z dziećmi i wymyślają im rożne zabawy. A to syn z dziadkiem na ryby pójdzie a córka z babcią obiad ugotuje. Ale w weekendy to już sami coś dla dzieciaków planujemy. To do kina chodzimy, to w parku linowym byliśmy, a teraz planujemy do Leszna jechać. Tam mają tunel do latania.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »