Technologie » Internet
Coraz więcej ataków DDoS trwa kilka, a nawet kilkanaście dni
Zobacz więcej zdjęć » |
Konsekwencje ataków DDoS obejmują ograniczenie lub całkowite zablokowanie dostępu klientów do zasobów online, a nawet mały incydent może wygenerować poważne konsekwencje.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
W ramach międzynarodowego badania zorganizowanego przez Kaspersky Lab przedstawiciele firm dotkniętych atakami DDoS zostali zapytani o czas trwania szkodliwych działań oraz ich wpływ na działanie organizacji, stron WWW, usług lub infrastruktury IT. Okazało się, że w 13% przypadków atak doprowadził do całkowitego zatrzymania zasobu online, a 52% respondentów zauważyło znaczne spowolnienie w funkcjonowaniu usług. W 29% przypadków ataki spowodowały błędy w operacjach realizowanych online przez klientów atakowanych firm.
Przykładem długotrwałych działań cyberprzestępczych może być atak DDoS na fińską korporację finansową OP Pohjola Group, w wyniku którego klienci nie mogli korzystać z usług finansowych przez ponad 6 dni.
„Atak DDoS to poważny cios dla firmy – niezależnie od tego, czy prowadzi do kilku krótkich incydentów, czy do długotrwałej, ciągłej utraty usługi. Obydwie sytuacje mają wpływ na spadek zadowolenia klientów oraz na ich chęć powrotu do usługi w przyszłości. Korzystanie z wiarygodnych rozwiązań do ochrony przed atakami DDoS pozwala firmom na nieprzerwane świadczenie usług online, nawet podczas najbardziej zmasowanych działań cyberprzestępczych” – powiedział Jewgienij Wigowski, szef działu odpowiedzialnego za rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection, Kaspersky Lab.
Przykładem rozwiązania chroniącego przed atakami DDoS może być Kaspersky DDoS Protection, które w przypadku wystąpienia incydentu umożliwia atakowanej firmie tymczasowe przekierowanie ruchu przez alternatywny tunel i specjalne centra czyszczenia. Dzięki temu śmieciowy ruch będący istotą ataku DDoS zostanie odfiltrowany, a do chronionej firmy trafią jedynie prawdziwe żądania klientów. W rezultacie klienci będą mogli korzystać z usługi online nawet podczas trwania ataku.
Pełne wyniki badania wykorzystanego w niniejszej informacji prasowej znajdują się na stronie http://r.kaspersky.pl/Gg1i7.
Szczegółowe informacje dotyczące rozwiązania Kaspersky DDoS Protection znajdują się na stronie http://r.kaspersky.pl/jak_dziala_KDP.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.
Komentarze (0)