Dom » Budownictwo
Cynkowanie ogniowe sposobem na trwałość ogrodzenia
Zobacz więcej zdjęć » |
Odpowiednia metoda cynkowania, zastosowana przy produkcji sprawia, że ogrodzenie staje się odporne na warunki atmosferyczne. A te w Polsce nie rozpieszczają. Często po intensywnej zimie albo już w trakcie deszczowej wiosny pojawia się rdza i wtedy problemy przychodzą lawinowo. Czy nakładać nową farbę na czysty metal czy na poprzednią warstwę? Jak skutecznie usunąć wadliwą powłokę antykorozyjną? Który lakier będzie najtrwalszy?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W przypadku cynkowania ogniowego, stosowanego w ogrodzeniach LEGI, te problemy nie występują. Jak to działa? Ogrodzenia zanurzane są w cynku w bardzo wysokiej temperaturze, wskutek czego końcowy produkt jest trwalszy a powłoka antykorozyjna dużo dokładniej rozprowadzona. Cynk przenika do struktury materiału, zwiększając jego odporność na warunki atmosferyczne.
Inną technologią, stosowaną przy produkcji ogrodzeń LEGI jest malowanie proszkowe. Na czym polega? W malowaniu proszkowym korzysta się z elektrostatyki. Najpierw nakłada się kolorowy proszek, a następnie rozgrzewa elementy do wysokiej temperatury. Proszek, który nie osiadł na materiale można zebrać i wykorzystać w kolejnych partiach. Ekologiczność tego rozwiązania polega na nieemitowaniu szkodliwych rozpuszczalników do atmosfery oraz oszczędności materiału.
Wybór ogrodzenia lepszej jakości tylko pozornie łączy się z większym wydatkiem. Co prawda faktycznie na początku musimy zapłacić trochę więcej, niż za siatkę bez odpowiedniego ocynku, ale w ciągu kolejnych dziesięciu lat oszczędzamy na konserwacji. Dlatego w ostatecznym rozrachunku to rozwiązanie opłaca się bardziej.
Nadesłał:
Juicy Marketing
|
Komentarze (0)