Kultura » Kultura

Czego możemy się uczyć od Einsteina

Czego możemy się uczyć od Einsteina
Zobacz więcej zdjęć »
Albert Einstein – wszyscy wiemy, że był genialnym fizykiem, który odkrył najważniejszy wzór świata. „Niezwykłość biografii Isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w gruncie rzeczy wiemy.

W cenionej serii „Fortuna i Fatum“ wydawnictwa W.A.B. ukazała się biografia „Einstein. Jego życie, jego wszechświat” pióra Waltera Isaacsona. Albert Einstein – wszyscy wiemy, że był genialnym fizykiem, który odkrył najważniejszy wzór świata. „Niezwykłość biografii Isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w gruncie rzeczy wiemy – czytamy w wydawniczym omówieniu. – I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby tę o Einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Książka Waltera Isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób Albert Einstein został wielkim Einsteinem. Bynajmniej nie było mu to przeznaczone. W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w Bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich urządzeń elektrycznych.  Pomysłowość, upór, pracowitość, wielka wiedza i niespożyta energia – te cechy sprawiły, że wbrew wszelkim przeciwnościom (również takim jak żydowskie pochodzenie) Einstein dostał się do panteonu naukowych sław wszechczasów.

Isaacson opisuje nie tylko życie swojego bohatera; wiele miejsca poświęca też jego naukowej działalności, przystępnie tłumacząc zawiłości jego teorii, a także na każdym kroku podkreśla, czego przede wszystkim powinniśmy uczyć się od Einsteina”.

Walter Isaacson (ur. 1952) – historyk, dziennikarz, autor znakomitych biografii. Studiował historię i literaturę na Harvardzie oraz filozofię, nauki polityczne i ekonomię w Oksfordzie. Od 1978 roku przez prawie dwadzieścia lat pracował w magazynie „Time”, gdzie zaczynał jako dziennikarz, by zostać redaktorem prowadzącym. Dyrektor generalny CNN News Group, a następnie szef Aspen Institute.

Po zniszczeniach, jakich huragan Katrina dokonał w Nowym Orleanie, jego rodzinnym mieście, został wiceprezesem Louisiana Recovery Authority, organizacji pracującej nad usunięciem skutków kataklizmu. Wydał m.in.biografie Henry’ego Kissingera i Benjamina Franklina. Mieszka w Waszyngtonie.

SalonKulturalny.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »