Zdrowie » Uroda
Czy warto stosować sole do kąpieli?
Zobacz więcej zdjęć » |
Sole do kąpieli piętrzą się na półkach drogerii i perfumerii – w różnych kolorach, w wielu zapachach i w pięknych opakowaniach. Obiegowa opinia głosi jednak, że sól wysusza skórę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak więc jest naprawdę – czy sól do kąpieli tylko barwi wodę i sprawia, że łazienkę wypełnia piękny zapach, czy jest to jednocześnie zabieg poprawiający kondycję skóry?
Wszystko zależy od tego co konkretny kosmetyk zawiera w swoim składzie.
Sole zapachowe gwarantują tylko zabarwienie wody i ładny aromat. Jeżeli zawierają jakieś składniki zmiękczające wodę i pielęgnujące to w śladowych ilościach. Sztuczne barwniki i aromaty w nich zawarte mogą podrażniać i uczulać – nie są więc wskazane dla skór delikatnych i wrażliwych. Dlatego warto szukać soli kosmetyczno-leczniczych, które w swoim składzie mają sole morskie (np. sól z Morza Martwego) lub kopalniane (np. sól kłodawska).
Sól morska zawiera ponad 37 mikroelementów i minerałów: m.in. magnez, potas, żelazo, wapń, miedź, brom, jod i krzem. Dzięki temu wzmacnia i ujędrnia skórę. Regularne stosowanie takiej soli działa wyszczuplająco i antycellulitowo. Przeciwdziała także wysuszaniu się skóry, a poprawiając mikrokrążenie w komórkach przyczynia się do jej regeneracji.
W zależności od składników, które zostaną dodane do soli uzyskujemy jej dodatkowe działanie. I tak sól z olejkiem lawendowym działa uspokajająco, z olejkiem pomarańczowym – energetyzująco, a z olejkiem różanym - poprawia nastrój i pobudza zmysły.
Korzystając z dobroczynnych właściwości soli należy pamiętać o kilku zasadach. Osoby o skórze suchej i wrażliwej nie powinny urządzać sobie solnych kąpieli częściej niż dwa razy w miesiącu, częstsze kąpiele mogłyby nadmiernie wysuszyć ich skórę. Sole należy rozpuszczać w bardzo ciepłej wodzie – wtedy efekt ich działania jest znacznie skuteczniejszy. A po kąpieli nie należy wycierać ciała ręcznikiem, by wszystkie cenne składniki mogły działać dłużej.
Producenci oferują także specjalne sole do peelingu. Stosowanie ich pomaga usuwać martwe komórki naskórka, a dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona, wygładzona i delikatna w dotyku.
Komentarze (4)
Raczej nie przepadam za solami czy płynami zapachowymi. Solankę stosuję raczej ze względu na jej właściwości, a nie zapach. Moją ulubioną solą jest Royal Alepp, nie ma wyraźnego zapachu, co bardzo mi odpowiada, a w dodatku duża pojemność wystarcza na naprawdę długi okres.
odnośnie kulek to zaczęłam się nimi interesować odkąd moje dziecko zaczęło się z nimi kąpać. Martwiłam się czy aby nie uczulają itd, chociaż syn nie ma skłonności do podrażnień czy alergii. Koleżanka kończyła studia z zakresu spa&wellness i uspokoiła mnie http://www.wyzszaszkolakosmetyki.pl Ufam jej umiejętnościom i wiedzy, więc kulki buzują w wannie niemal co drugi dzień :)
Sól dodawana do kąpieli jest zdrowa i pomaga oczyszczać skórę. Po takiej kąpieli należy smarować się balsamem, po solance składniki wnikają głębiej.
Uwielbiam dodatki do kąpieli :) Sól jest fajna, ale kulki z olejkiem jeszcze lepsze. Rewelacja po długim męczącym dniu!