Technologie » Komputery

Czy wiesz jaki jest właściwy kurs waluty przy imporcie usług?

Czy wiesz jaki jest właściwy kurs waluty przy imporcie usług?
Zobacz więcej zdjęć »
Przy przeliczaniu walutowych faktur zakupowych na PLN, jako moment powstania obowiązku podatkowego przyjmuje się datę wystawienia faktury. W związku z tym, właściwym kursem walutowym do takiego przeliczenia jest średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury.

 Ale czy artykuł 31a ustęp 2 Ustawy o VAT ma zastosowanie w przypadku importu usług?

W dzisiejszym materiale Marek Walentynowicz – Ekspert oraz Architekt Rozwiązań Biznesowych w SIMPLE S.A. przedstawi odstępstwo od wyżej wymienionej reguły.

W przypadku transakcji importu usług, musimy zaewidencjonować i przeliczyć transakcję walutową według właściwego kursu. SIMPLE.ERP umożliwia pełną obsługę transakcji walutowych, zarówno ewidencję jak i rozliczenie według wybranego kursu. Wszystkie transakcje walutowe ewidencjonowane są w walucie bazowej (obecnie PLN), jak i w walucie danej transakcji. System automatycznie wylicza różnice kursowe i dekretuje zgodnie z ustalonymi szablonami. Dla potrzeb rozliczenia transakcji walutowych możemy skonfigurować tabele kursowe oraz importować kursy walut.


Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/wiadomosci/eksperckie_piatki_czy_wiesz_jaki_jest_wlasciwy_kurs_waluty_przy_imporcie_uslug.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »