Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Czym należy się kierować przy wyborze uczelni prawniczej?
Ponieważ jednak obiegowe opinie bywają sztucznie kreowane, a oceny znajomych mylne, warto choć chwilę poświęcić na przejrzenie tego, co interesująca nas uczelnia uznaje za swoją edukacyjną misję.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Bez względu na to, czy uczelnia prawnicza jest placówką publiczną, czy prywatną, najważniejszymi aspektami jej działalności pozostają: nauczanie, badania naukowe, kadra dydaktyczna oraz współpraca z wysokiej klasy praktykami.
Standardy nauczania
Dobra uczelnia prawnicza winna posiadać program studiów dostosowany do założeń Deklaracji Bolońskiej, a więc zachowujący najwyższe standardy obowiązujące w Unii Europejskiej. Relacje pomiędzy studentami a kadrą naukową i pracownikami administracyjnymi uczelni powinny być budowane na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Bardzo istotnym elementem jest także waga, jaką władze uczelni prawniczej przywiązują do kwestii etycznych związanych z zawodem prawnika, które to wartości przekazują studentom zarówno podczas zajęć, jak i poprzez spotkania z praktykami.
Badania naukowe
Renomowane uczelnie prawnicze wyróżnia wsparcie dla rozwoju naukowego pracowników i studentów. W tym celu organizują różnego rodzaju konferencje i tworzą koła naukowe, w których uczestniczenie pozwala zdobyć bezcenne doświadczenie. Podobnie jest z symulacjami rozpraw, konkursami i warsztatami (np. pisania pism procesowych) umożliwiającymi rozwój poszczególnych umiejętności w trakcie studiów.
Kadra naukowo - dydaktyczna
Uczelnia prawnicza zawsze powinna dbać o zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników, wybitnych nauczycieli akademickich oraz specjalistów w swoich dziedzinach. Ponieważ prawo jest niezwykle dynamiczną dziedziną nauki i wymaga ciągłej aktualizacji wiedzy, dobre uczelnie prawnicze dbają o to, aby ich pracownicy nieustanie się doskonalili i wymieniali swoje doświadczenia.
Praktycy i specjaliści
W procesie kształcenia przyszłych prawników niezwykle ważne jest, aby uczelnia stwarzała im możliwość ciągłego kontaktu z osobami czynnie wykonującymi interesujące ich zawody (z sędziami, prokuratorami, notariuszami itp.), tym samym pozwalając im poznać prawo widziane „od kuchni".
Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.prawowroclaw.edu.pl/
Nadesłał:
blackppp
|
Komentarze (0)