Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Czym są kwalifikacje CAE?

Czym są kwalifikacje CAE?
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest podstawą. Im wyższy poziom znajomości uda się nam osiągnąć, tym lepiej – bardzo dobra znajomość języków obcych jest w stanie nie tylko pomóc nam w kontakcie zagranicznym, ale co najważniejsze potrafi otworzyć nam drzwi do kariery.

Jednym z certyfikatów, jakie warto posiadać jest certyfikat CAE – czym jednak jest oraz jak go zdobyć?

Czym jest certyfikat CAE?

Pod skrótem certyfikat CAE należy rozumieć Cambridge English: Advanced – jest to certyfikat, którego zadaniem jest sprawdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie C1, zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Decydując się na zdawanie egzaminu CAE musisz liczyć się z koniecznością bardzo dobrej znajomości języka i umiejętności posługiwania się nim w większości sytuacji jakie mogą spotkać Cię życiu. Najważniejsze jednak jest to, że taki certyfikat jest przeznaczony nie tylko dla nastolatków i młodzieży ale również dla osób dorosłych. Musisz jedynie wykazać się znajomością języka na poziomie zaawansowanym. Egzamin CAE możesz zdawać w wielu miejscowościach, m.in. w Warszawie.

Dlaczego warto posiadać kwalifikacje CAE?

Celem egzaminu CAE jest sprawdzenie Twojej praktycznej znajomości języka angielskiego w zakresie umiejętności takich jak czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie. Ocenie podlega także Twoja znajomość gramatyki i słownictwa – wszystko to na podstawie życiowych sytuacji dnia codziennego.

Posiadanie kwalifikacji CAE to przede wszystkim potwierdzenie, że kandydat zna język angielski na wystarczającym poziomie, który umożliwia mu studiowanie na uczelni wyższej, w której językiem wykładowym jest język angielski. Ponadto, jest to również potwierdzenie dla pracodawcy, że pracownik posiada umiejętność swobodnego używania języka angielskiego w pracy i w życiu codziennym. Najważniejsze chyba jednak jest to, że jest to certyfikat uznawany przez wielu pracodawców i instytucji edukacyjnych na całym świecie. Dzięki niemu, możesz zyskać prostszy wstęp na uczelnie anglojęzyczne bądź do wymarzonej pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 6 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »