Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Dla lepszego samopoczucia psychicznego

Dla lepszego samopoczucia psychicznego
Zobacz więcej zdjęć »
Jest to oczywiste, że wskaźnik BMI ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, gdyż może określać to czy zagrażają nam jakieś poważne schorzenia, jakieś choroby, czy grozi nam cukrzyca, zawał serca, czy grozi nam miażdżyca.

Jednakże mówiąc o wskaźniku BMI, mówiąc o kalkulatorze BMI, jak najbardziej powinniśmy wskazać także na aspekt psychiczny. BMI to wskaźnik masy naszego ciała, którym wielu z nas się przejmuje, na który zwraca uwagę wiele osób. Mówiąc o wskaźniku BMI, musimy wskazać na to, że wiele osób korzysta z niego w kontekście swojej figury, swojej sylwetki ciała. BMI pozwala nam określić czy nasza waga jest prawidłowa, czy mamy do czynienia z niedowagą, z nadwagą, a może mamy do czynienia już z otyłością? Oczywiście są to aspekty mające znaczenie dla naszego zdrowia, lecz jak najbardziej oczywiście można na nie spoglądać przez pryzmat swojego wyglądu, dbałości o ten wygląd i dążenia do uzyskania pożądanej, seksownej i atrakcyjnej figury ciała.
W trosce o figurę
BMI nie jest produktem, który pomoże nam się odchudzać, ale jest pewnego rodzaju wyznacznikiem naszych działań, jest motywatorem działań czy też zaniechania pewnych działań. BMI jest wskaźnikiem, który w trosce o właściwą figurę może nas ukierunkować, może nam pomóc nie popełniać pewnych błędów, który będzie wskazywał właściwą ścieżkę działania. Kalkulator BMI posiada jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Chodzi mianowicie o to, że jest on bardzo prosty w obsłudze. Mamy bardzo precyzyjny wzór, w który wstawiamy takie wartości jak nasza waga oraz nasz wzrost i otrzymujemy określony wynik. Ten wystarczy skonfrontować z określoną tabelą BMI, odpowiednią tabelą dotyczącą wagi naszego ciała. Oczywiście jeśli otrzymujemy określony wynik, to powinno nas to zmobilizować do działania, do podjęcia określonej diety, a być może do zmiany tej diety, którą aktualnie stosujemy. Wskaźnik BMI może nam bardzo wiele pomóc, może nas zmobilizować do stosowania lepszej diety, do przyjęcia lepszego stylu życia. Bez wątpienia może nam pomóc lepiej i zdrowiej żyć.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »