Motoryzacja » Samochody

Dobry mechanik na wagę złota

Wielu z nas posiada zaprzyjaźnionego mechanika, często robi nam coś za pół ceny. Jednak czy na pewno warto korzystać z usług tego typu mechaników? Czy może lepiej jednak korzystać z oryginalnych firm, które za wyższą cenę gwarantują nam pewność i jakość wykonania ale i dobrych części.

Niestety mechanicy, którzy oszukują swoich klientów to prawdziwa plaga. Najczęściej chodzi o wymienianie części, zabierają dobre, firmowe części z samochodu i wkładają tanie, słabe i już zużyte zamienniki, osoby oszukane niekiedy wcale nie dowiadują się który mechanik dokładnie to zrobił, ponieważ taka część chodzi przez kilka miesięcy, dopiero u kolejnego mechanika dowiadujemy się, że ktoś nam rozkradł oryginalne części z samochodu. To jest na pewno ogromny minus korzystania z tego typu prywatnych mechaników.

Oczywiście nie możemy wrzucać wszystkich do jednego wora, wielu z nich jest uczciwych i naprawia lepiej i taniej niż nie jedna porządna firma znanej marki samochodów. Jednak przy wyborze warsztatu samochodowego polecamy jednak zachować ostrożność, poszukać opinii na ten temat i lepiej nie oszczędzać na własnym aucie jeśli jest dużo warte, ponieważ koszt ukradzionych części o których możemy nie wiedzieć w pierwszej chwili znacznie może przewyższyć wartość, którą zaoszczędziliśmy na naprawie w dziwnym warsztacie. Profesjonalne firmy co prawda cenią się drożej, ale wszystko jest pokwitowane, pracuje tam wykwalifikowana kadra pracownicza a części mają ściągane oryginalne z pewnych źródeł, ryzyko podmiany oryginalnych części bez wiedzy klienta jest znacznie mniejsze niż w warsztatach u prywatnych majsterkowiczów.


Niekiedy usterka jest na tyle mała, że da się ją naprawić na drodze. Wpisujemy w internet pomoc drogowa Łódź i dzwonimy do jakiejś dobrej firmy, ona nam na poczekaniu ustali co się stało a niekiedy nawet może zaoferować naprawę na miejscu, jednak czy na pewno warto? Oczywiście, jeśli chodzi o wymianę koła czy jakąś malutką usterkę to oczywiście warto, jednak jeśli chodzi wymianę jakiejś części lub większą naprawę to lepiej jednak jechać do warsztatu, mamy wtedy pełną dokumentację naprawy i znacznie lepsze wykonanie niż zrobienie czegoś na szybko na drodze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »