Dom » Budownictwo

Dom inteligentny, czyli jaki?

Dom inteligentny, czyli jaki?
Zobacz więcej zdjęć »
Dom inteligentny to budynek, w którym wszystkie instalacje, w tym m.in. oświetlenie, instalacja grzewcza, czujniki, okna i drzwi czy multimedia, zostały połączone w jeden inteligentny system.

System ten jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców danego domu, co istotnie zwiększa komfort codziennego życia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Etapy realizacji domu inteligentnego

  • Konsultacje wstępne

Pierwszą fazą projektowania i budowy domu inteligentnego są wstępne konsultacje, których celem jest ustalenie oczekiwań i potrzeb Klienta. Zastosowane rozwiązania muszą bowiem odpowiadać stylowi życia danej rodziny.

  • Przygotowywanie projektów

Dalej następuje stworzenie projektu, który będzie odpowiadał wymaganiom i oczekiwaniom rodziny. Niezbędne jest dopasowanie możliwość i rodzaju instalacji, które będą idealnie dostosowane do ich potrzeb.

  • Odpowiedni montaż

Kolejną kwestią jest inteligentny montaż, który zapewni rodzinie komfort i bezpieczeństwo. Konieczny jest tu dokładny nadzór nad każdym etapem prac, dzięki czemu realizacja końcowa jest na najwyższym poziomie.

  • Zaprogramowanie instalacji

Następnie należy zaprogramować i uruchomić zamontowane instalacje. W tym momencie również niezwykle istotne jest dostosowanie się do indywidualnych preferencji przyszłych mieszkańców domu inteligentnego.

Zalety domu inteligentnego

Dom inteligentny to szereg zróżnicowanych korzyści. Inteligentne instalacje zapewniają przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo, które wynika z tego, iż sterowanie wszystkim instalacjami, znajdującymi się w budynku, jest możliwe poprzez komputer czy też telefon. Dzięki temu właściciel dokładnie wie, co dzieje się w jego domu,
  • komfort, wynikający z faktu, iż dom inteligentny jest dostosowany do indywidualnych potrzeb jego mieszkańców, przez co zapewnia komfort jego użytkowania,
  • oszczędność to kolejny atut domów inteligentnych. Dom inteligentny umożliwia bowiem optymalne zarządzanie energią elektryczną i cieplną. Systemy inteligentne pozwalają na zużycie światła, ciepła i energii na odpowiednim poziomie.

Inteligentny dom daje więc niemalże nieograniczone możliwości zarządzania wszystkimi zainstalowanymi systemami. Idealnie dopasowują się one do stylu życiu rodziny, dzięki czemu zapewniają komfort codziennego życia.

Więcej informacji: http://domy.procyon.com.pl/dom-inteligentny



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

admin11

Komentarze (3)

  • avatar
    ~Mimi 2015-01-15 19:14:36

    Montaż jest ważny. Przez źle zamontowane okna potrafi uciec nawet do 25% ciepła. Dlatego trzeba ludzi edukować jak bardzo to jest ważne. Tu znalazłam artykuł na temat tej akcji http://wyborcza.biz /finanse/1,108340,17176380, Nie_wystarczy_kupic_ dobre_okno_lub_ drzwi__Wazne_jest.html?pelna=tak

  • avatar
    ~diana 2015-01-14 21:45:47

    dom inteligentny to też taki, w którym stawia się na dobry montaż, gdzie ciepło nie ucieka bezsensownie na zewnątrz. Jestem w trakcie remontu i sporo czytam o dobrym montażu, dlatego jestem uczulona na to, żeby nie tylko kupować dobre i drogie okna oraz drzwi, ale przede wszystkim dobrze je montować.

  • avatar
    ~Pawcio 2014-12-12 14:53:04

    Trzymając się takiego podejścia nie ma szans aby taki dom był oszczędny - instalacja się nie zwróci. To musi być małe, proste w instalacji i kosztowa do kilku tysięcy złotych.
    https://www.youtube.com/watch?v=9K3JD_JeEes


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »