Społeczeństwo » Społeczeństwo
Domy seniora, czy to dobry biznes?
Zobacz więcej zdjęć » |
Artykuł powstał przy pomocy http://edessa.pl/.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Badania analityków i demografów mówią nam o nieubłaganie starzejącym się społeczeństwie w Polsce. Jednocześnie ubywa osób młodszych. Dzieje się tak przez emigrację zarobkową i rosnące wymagania Polaków co do standardów życia i zarobków. W związku z tym domy seniora zaczynają być coraz bardziej przeludnione. I wielu ludzi biznesu dostrzega w tym szanse dla ich pieniądza.
Domy seniora, jakie mogą być potencjalne zyski?
Współcześnie cena opieki nad seniorem wynosi średnio 2,5 tysiąca złotych miesięcznie. Ta cena może być wyższa za lepszy standard. Ludzie gotowi są ją zapłacić. Prawda o domach seniora jest smutna. Miejsca te, w bardzo małym stopniu spełniają wygórowane standardy, jakie powinny spełniać. Wyobraźmy sobie piętro pełne starszych, często schorowanych ludzi. Jest ich dziesiątki. Dyżuruje nad nimi dwóch lub trzech pielęgniarzy. W kuchni kilkoro ludzi z personelu gotuje dla nich posiłki. W ten sposób praktycznie niemożliwością staje się, spełnienie potrzeb ludzi starszych. Ich często przeludnione pokoje muszą mieścić kilkukrotnie więcej osób, niż zostały do tego celu zbudowane.
Budowa dużych budynków seniora szansą na godną starość
Inwestorzy i prywatni przedsiębiorcy liczą już zyski. Są znane przypadki gdzie, nadmorski pensjonat z kwater dla podróżnych, staje się uzdrowiskiem dla seniorów. Taka transformacja zostaje natychmiast dostrzeżona w finansach. A pieniądze te mogą być nawet trzykrotnie większe. Połączmy te fakty z zainteresowaniem polskich i zachodnich inwestorów w udziale w tej części rynku, a ujrzymy jak wielkie przynieść może zyski.
Zobacz opieka osób starszych - Edessa.
Nadesłał:
Daniel Getsiński
|
Komentarze (0)