Gospodarka » Żywność

Doskonały alkohol wymaga oryginalnej oprawy

Doskonały alkohol wymaga oryginalnej oprawy
Zobacz więcej zdjęć »
Tradycja dodawania lodu do alkoholu narodziła się w Indiach. Brytyjscy żołnierze, którzy tam przebywali pili alkohol z lodem, by uchronić się przed udarem w tropikalnym klimacie.

Dzisiaj większość z nas nie wyobraża sobie drinka bez odrobiny lodu, który daje poczucie orzeźwienia i doskonale komponuj

Nam znany jest sposób, by ochłodzić alkohol, nie pozbawiając go równocześnie bogactwa jego smaków. Drinki można serwować z lodem w kształcie kuli lodowej. Oprócz tego, że wygląda ona atrakcyjnie,  to wolniej się rozpuszcza i co najważniejsze nie rozcieńcza alkoholu.  Dzieje się tak, ponieważ kula jest grubsza niż kostki, ma mniejszy stosunek powierzchni do masy, a przez to bryły potrzebują więcej ciepła, żeby zmienić się w wodę. To ciepło czerpią z alkoholu, równocześnie schładzając go.

Pomysł na takie serwowanie szlachetniejszych odmian alkoholu narodził się w Japonii. Początkowo barmani ręcznie wycinali kule z bryłek lodu, z czasem zaczęli korzystać z silikonowych foremek, aby ostatecznie używać specjalnie do tego celu zaprojektowanych maszyn. Jako jeden  
z pierwszych maszynę tego typu wykorzystywał  m.in. The Macallan. Już wkrótce, w wybranych  klubach na terenie Polski, spróbować można będzie innych, szlachetnych trunków podawanych w ten właśnie sposób. Konsumenci będą mogli przekonać się jak: Woodford Reserve® Kentucky Straight Bourbon Whiskey, Gentleman Jack® Rare Tennessee Whiskey, Jack Daniel’s® Single Barrel Tennessee Whiskey, Finlandia® Platinum, The Macallan® Single Malt Whisky, Likier Chambord® oraz Tequila Herradura® smakują podane na kuli lodowej.

Bryłę lodu umieszcza się w specjalnej  formie do kul lodowych. Po zamknięciu górnej części formy, lód umieszczony wewnątrz roztapia się, a bryłka lodu  przybiera kształt kuli.

Niewątpliwą atrakcją będzie również samo przygotowanie drinka, które odbywa się w kilku etapach. Do szklanki barman wrzuca kulę, by w ten sposób ochłodzić naczynie. Ochłodzoną szklankę z kulą uzupełnia alkoholem . Ostatnim krokiem jest wykonanie kilku ruchów szklanką, tak by kula ochłodziła całego drinka.

Tak serwowanym alkoholem można delektować się tylko w wybranych miejscach. Warto ich jednak poszukać, zwłaszcza wówczas, kiedy pragniemy spotkać się z kimś wyjątkowym, kogo chcemy szczególnie uhonorować. Bourbon, tequila, czy wyjątkowa wódka podana na lodowej kuli podkreślą wyjątkową atmosferę spotkania, a równocześnie pozwolą poczuć dotyk prawdziwego luksusu.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ComPress

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »