Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Dr Lucas pomaga ratować życie
Zobacz więcej zdjęć » |
LUCAS2 to w pełni elektryczne urządzenie, które w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia służy do kompresji klatki piersiowej. Zasilany za pomocą baterii lub zewnętrznego źródła energii 230V/12V automatycznie wykonuje masaż serca, dając pewność, że kompresja będzie prowadzona ściśle według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. Przez lekarzy i ratowników potocznie nazywany Dr Lucasem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zainstalowanie urządzenia na klatce piersiowej pacjenta trwa kilkanaście sekund – mówi Dominik Orchel z Physio-Control i polega na wsunięciu pod plecy deski stabilizującej, nałożeniu górnej części w postaci nakładki uciskającej oraz zapięciu rąk pacjenta pasami mocującymi. Unikalną cechą LUCASA jest możliwość prowadzenia akcji ratowniczej przez wiele godzin, bez potrzeby wyłączania sprzętu i przy jednoczesnej defibrylacji. Można go zastosować podczas transportu pacjenta do szpitala w przypadku zatrzymania krążenia podczas zabiegu angioplastyki – dodaje.
Doceniamy przede wszystkim to, że w czasie, kiedy urządzenie wykonuje masaż serca, lekarz czy ratownik może spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi - mówi Artur Klecha - ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii z Nowego Targu. - LUCAS, w przeciwieństwie do człowieka, nigdy się nie męczy. Zawsze zapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięć o prawidłowej głębokości. Ręcznie nie da się utrzymać takiego tempa. Można powiedzieć, że to „dodatkowa para rąk” do pomocy – potwierdza ordynator.
Największym atutem wybranego przez oddział sprzętu jest ich zaawansowanie, mobilność i wytrzymałość – potwierdza Renata Korpak- Wysocka - ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii z Nowego Sącza. Nasza placówka jest stale wyposażana w urządzenia wysokiej klasy. Dążymy konsekwentnie do dostosowania ośrodka do najwyższych standardów medycznych.
LUCAS pomaga już w kilkunastu polskich szpitalach. Jego niezawodność, wydajność oraz łatwość w obsłudze docenia coraz więcej pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, zespołów Ratownictwa Medycznego, Pracowni Kardiologii Inwazyjnej czy Oddziałów Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Urządzenie wykorzystywane jest nie tylko przez zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, ale również stacjonarnie w szpitalach. Na terenie województwa małopolskiego LUCASy pracują w szpitalach w Krakowie, Gorlicach, Oświęcimiu, a od niedawna też w Nowym Sączu i Nowym Targu.
Specyfikacja techniczna urządzenia:
Urządzenie: LUCAS 2™ CPR
Producent: Physio-Control Inc.
Dystrybutor: Physio-Control Poland Sales Sp. z o.o.
Źródło zasilania: elektryczne, bateria litowo-jonowa, lub zasilanie zewnętrzne 230V/12V
Kompresja: 100 ± 5 uciśnięć na minutę
Stosunek czasu ucisku do relaksacji: 50% / 50%
Głębokość kompresji: 5 cm
Wyposażenie aparatu: torba, deska pod plecy, podkładka stabilizująca głowę, pasy do mocowania rąk pacjenta do urządzenia, trzy przyssawki, bateria Li-Po, zasilacz 230V, przewód zasilający 12V.
Cechy fizyczne urządzenia:
- waga: 7,8 kg
- po włożeniu do torby: (szer. x wys. x głęb.): 330 mm x 650 mm x 220 mm
- po rozłożeniu: (szer. x wys. x głęb.): 500 mm x 538 mm x 230 mm
O Physio-Control Physio-Control jest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS™ oraz dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET®). Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia
Nadesłał:
s.wozniak
|
Komentarze (0)