Dom » Wnętrza

Drewniany luksus

Drewniany luksus
Zobacz więcej zdjęć »
Drewno jest cenionym surowcem meblarskim, wciąż najczęściej wykorzystywanym przez wytwórców. Istnieje wiele metod produkcji drewnianych mebli, jednak wciąż największym uznaniem cieszą się artykuły z drewna litego.

Nieprzypadkowo drewno cieszy się ogromnym powodzeniem. To wytrzymały i przyjemny w dotyku materiał. Jest na tyle uniwersalny, że pasuje do każdego wnętrza. Potrafi doskonale uzupełnić klasyczny wystrój i dodać charakteru nowoczesnej aranżacji. 

Najpiękniejsze i najbardziej solidne są produkty wykonane z litego drewna. Jakie są zalety tak obrabianego surowca, jak wygląda produkcja i jaki jest efekt – opisujemy poniżej.

Jak to się robi?

Produkcja mebli z drewna litego to długi proces. Można porównać go do rękodzieła. Mimo iż w stolarstwie korzysta się ze wszelkich dobrodziejstw techniki, m.in. wprowadzono nowoczesne parki maszynowe, wciąż najważniejsze jest doświadczenie i talent stolarza. Jedynie utalentowany fachowiec będzie w stanie stworzyć piękny i jednocześnie wytrzymały mebel. Dobrze wykonane krzesło, stół, komoda, lub inny element wnętrz, będzie służył nam przez wiele lat. Nie musimy się przy tym martwić o zmieniające się trendy, gdyż tego rodzaju meble to klasyka pasująca do każdego nurtu w designie.

Z czym to się łączy?

Produkowane dzisiaj meble z litego drewna to nie tylko klasyczne sekretarzyki i toaletki, choć oczywiście nadal stanowią one dużą część tego typu wyrobów. Jednak na rynku pojawiają się meble, których twórcy łączą podstawowy surowiec z innym tworzywem, np. ze szkłem czy materiałem tapicerskim. Takie dodatki ożywiają wnętrze, wkomponowują się w nowoczesną aranżację. Przykładem tego rodzaju mebli są krzesła firmy Jadik – Arian i X-Factor, których stelaże wykonane są z litego drewna bukowego. Dzięki temu możemy mieć pewność, że krzesła są wytrzymałe i solidne. Drewniane elementy zostały połączone z siedziskiem z materiału tapicerskiego wypełnionego kilkoma precyzyjnie dobranymi rodzajami pianki poliuretanowej. Dzięki temu mebel jest nie tylko trwały, ale i wygodny. Krzesła firmy Jadik wykonywane są ręcznie, dzięki czemu są nieszablonowe, inne od artykułów powstałych w masowej produkcji.

Na ostateczny efekt pracy stolarskiej składa się talent i doświadczenie twórcy, jego wyobraźnia oraz materiał, którym się posługuje. Lite drewno jest gwarantem wysokiej jakości. Nadaje się do każdego wnętrza, pasuje do każdego trendu i dodaje meblom niepowtarzalnego charakteru.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »