Technologie » Komputery

Druk wspierany przez IT

Druk wspierany przez IT
Zobacz więcej zdjęć »
System IFS Applications wspiera działalność firmy poligraficznej Quad/Graphics Europe na międzynarodowych rynkach. Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. z siedzibą w Wyszkowie jest jedną z największych i najnowocześniejszych firm poligraficznych w Europie.

 Jej biura sprzedaży zlokalizowane są m.in. w Szwecji, Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, w Rosji i na Ukrainie. Produkty i usługi spółki są dostępne w 22 krajach.

Quad/Graphics Europe posiada nowoczesne centrum poligraficzno-logistyczne w Wyszkowie oraz drukarnię w Radzyminie. Do firmy należy również spółka CRT zaopatrująca obie drukarnie w farby poligraficzne.

JAKIE BYŁY POCZĄTKI

Historia firmy rozpoczęła się w roku 1998, gdy w wyniku połączenia Zakładów Graficznych w Pile powstała spółka Winkowski Sp. z o.o. Początkowo świadczyła ona usługi drukarskie dla wydawnictwa Prószyński, a z czasem rozwinęła działalność, obsługując nowych klientów.

Nasza firma ma burzliwą historię. Przeszliśmy kilka restrukturyzacji i zmian organizacyjnych. Początkowo produkcja odbywała się w Pile, potem w Radzyminie, a w 2005 roku, dzięki wykorzystaniu środków unijnych, praktycznie na ruinach dawnej fabryki FSO zbudowaliśmy nasz główny zakład produkcyjny w Wyszkowie. Teraz jest to jedna z najnowocześniejszych drukarni w Europie, w której zatrudniamy ponad 1700 pracowników — wyjaśnia Marcin Soszyński, dyrektor działu analiz finansowych w Quad/Graphics Europe.
Firma Winkowski od początku współpracowała z amerykańska firmą Quad/ Graphics, która została jej mniejszościowym udziałowcem. Amerykański wspólnik poprzez szereg inwestycji i programów wspierał rozwój drukarni, dostarczając know-how i pomagając w usprawnieniu działalności.

W roku 2009 roku Quad/Graphics stał się jedynym właścicielem firmy Winkowski. Jej nazwę zmieniono wtedy na QuadWinkowski. Główną część produkcji realizowanej w Pile wraz ze znajdującym się tam parkiem maszynowym przeniesiono do Wyszkowa. W 2012 roku QuadWinkowski zmienił nazwę na Quad/Graphics Europe. Dziś firma jest jedną z największych, najnowocześniejszych drukarni w Europie.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/erp/druk_wspierany_przez_it.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »