Dom » Wnętrza
Drzwi przesuwne - rozwiązanie idealne
Jednym z ważniejszych elementów domu są drzwi. Mają nie tylko pięknie się prezentować, ale także chronić naszą prywatność. Ponieważ drzwi na rynku jest co niemiara, raczej nie będzie problemu z ich wyborem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Co więcej, w ostatnim czasie furorę robią drzwi przesuwne. Świetnie się prezentują oraz pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.
Jak to działa?
Otwieranie i zamykanie drzwi polega na ich przesuwaniu wzdłuż linii ściany. Mogą one, po odsunięciu, być widoczne lub schowane w specjalnej kasecie i wówczas stają się niewidoczne. Ponieważ nie wymagają skomplikowanego montażu można je zamontować niezależnie od tego czy dopiero budujemy dom, czy po prostu remontujemy mieszkanie.
Drzwi są umieszczane na prowadnicach montowanych na ścianie lub suficie. Prowadnica jest maskowana prze listwę, która jest wykonana z tego samego materiału co drzwi.
Drzwi przesuwne można zamontować zarówno na ścianie murowej jak i tej gipsowo- kartonowej. Nieważne jaki jest to rodzaj ściany, ważne żeby była ona w stanie utrzymać ciężar skrzydła drzwi, nawet jeśli są to ciężkie drzwi przesuwne szklane. W przypadku ścianki gipsowo - kartonowej dobrze jest ją wzmocnić ceownikiem.
Jeśli chcemy zamontować drzwi otwierane przesuwnie na suficie należy pamiętać, że nie może być on podwieszany.
Nie każdy uchwyt
Nieważne czy mowa o drzwiach przesuwnych szklanych, czy drewniane muszą mieć odpowiednie wymiary. Ich szerokość jest uzależniona od otworu i uchwytu do ich otwierania. Uchwyt montowany na drzwiach uniemożliwi ich całkowite otwarcie.
Dlatego warto zastanowić się nad innymi alternatywnymi opcjami uchwytów. Doskonale sprawdzą się tu uchwyty drzwiowe wpuszczane. Z nimi bez trudu całe skrzydło będzie można otworzyć.
Jedno skrzydło, dwa skrzydła
Tego rodzaju drzwi mogą mieć jedno skrzydło lub być dwuskrzydłowe. W przypadku tej drugiej opcji oba skrzydła odsuwają się w przeciwnych kierunkach. Wówczas należy pamiętać o odpowiedniej przestrzeni na takie drzwi.
Jeśli jednak miejsce na ich odsunięcie znajduje się tylko po jednej stronie, nie ma co panikować. Można zastosować rozwiązanie teleskopowe. Mowa tu o drzwiach zasuwanych w jedną stronę. Jedno skrzydło chowa się za drugim w specjalnej podwójnej kasecie.
Wady i zalety
Jak każde drzwi, nawet te przesuwne mają swoje wady i zalety. Do niewątpliwych wad należy zaliczyć, przede wszystkim, słabą izolację akustyczną. Wiąże się to z tym, że aby prawidłowo działać, muszą odstawać kilka milimetrów od ściany. Także ściana, na której są umieszczone, musi być pusta i nie może być zastawiona meblami.
Do zalet drzwi przesuwanych należy, przede wszystkim, ich nowoczesny design. Poza tym nadają one wnętrzom lekkości. Co ważne drzwi przesuwne szklane czy drewniane są uniwersalne. Można je stosować jako drzwi do pokoju albo od garderoby. Świetnie sprawdzają się także w łazienkach.
Kreatywne zastosowania
Dla bardziej kreatywnych tego rodzaju drzwi mogą służyć jak ściany oddzielające pomieszczenia. Wszystko tak naprawdę zależy od inwencji. Oszklone drzwi przesuwne możne również udekorować różnymi motywami, aby nadać im oryginalnego charakteru.
Ponadto to właśnie drzwi przesuwne ze szkła optycznie powiększą małe pomieszczenia, dlatego warto zastosować takie konstrukcje w małych mieszkaniach. Są nie tylko wygodne w obsłudze, ale także bardzo estetyczne. Więcej zalet niż wad sprawia, że zyskują coraz większą popularność.
Szeroki wybór drzwi zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych sprawia, że można je kupić w atrakcyjnych cenach. Warto przejrzeć oferty z drzwiami i wybrać tę, która spełnia nasze oczekiwania.
Materiał przygotowany przy współpracy z pracownikami Republiki Szkła.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
s4ww
|
Komentarze (0)