Społeczeństwo » Społeczeństwo

Dwa oblicza kreatywności w nowym wydaniu magazynu Spot On

Dwa oblicza kreatywności w nowym wydaniu magazynu Spot On
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwój, który idzie w ślad za ideami i innowacjami rzadko następuje według z góry założonego planu, czego konsekwencje, zarówno dobre jak złe odbijają się na kondycji światowej gospodarki. Dostrzegają to zarówno ekonomiści jak i obserwatorzy zachowań społecznych w nowym nr magazynu Spot On.

Nowy (26) nr magazynu Spot On to zbiór analiz, wywiadów oraz krótkich rozmów video, których motywem przewodnim są oblicza kreatywności i innowacyjności, oraz konsekwencje jakie to niesie dla naszego świata. Optymiści, których reprezentuje Deidre McCloskey z Uniwersytetu Illinois wierzą w możliwości rozwoju, do którego trzeba przede wszystkim dobrego nastawienia społeczeństw wobec przedsiębiorców. Prof. Yoram Reich z Uniwersytetu w Tel-Avivie, inżynier i znawca tematyki innowacji, przestrzega jednak, że nie wszystko złoto co się świeci – fakt, że całe społeczeństwa, spędzają mnóstwo godzin przed ekranami urządzeń mobilnych, łączących ich z profilami społecznościowymi wcale jeszcze nie oznacza, że społeczeństwa jako całość stają się bardziej kreatywne i twórcze. W rozmowie z Sebastianem Stodolakiem tłumaczy on, co zrobić, by stworzyć społeczeństwo innowatorów i dlaczego system edukacyjny w obecnej formie jest w tym największą przeszkodą.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak zauważa we wstępie Krzysztof Bień, redaktor naczelny serwisu ObsewatorFinansowy.pl, są jednak poważniejsze zagrożenia niż zmarnowany czas przed komputerem. Rozwojowi w imię dobra i dobrobytu towarzyszy stale obecny w jego cieniu postęp w doskonaleniu metod i technik przestępczych.  Podkreślają to najpoważniejsze instytucje świata, łącznie z Białym Domem, według których cyberwojna niedługo stanie się faktem. Z cyberprzestepczością na świecie już mamy do czynienia, o czym piszą m.in. Jacek Ramotowski i Tomasz Świderek. Wg Wojciecha Kurowskiego, ekonomisty ze Szkoły Głównej Handlowej chociaż rodzime instytucje są jeszcze pobocznym celem dla cyberprzestepców, to wkrótce może się to zmienić.

Bieżący oraz archiwalne numery magazynu Spot On można bezpłatnie pobrać na tablety, PC lub smartfony w:

  • App Store
  • e-Kiosk
  • Google Play
  • Nexto
  • czytać na komputerze stacjonarnym


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Strefa Mediów

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »