Rozrywka i wypoczynek » Sport

Dzieło Glassmana

Dzieło Glassmana
Zobacz więcej zdjęć »
Greg Glassman to osoba, która w świecie treningu siłowego mocno się zaznaczyła. To właśnie Grega Glassmana uznaje się za prekursora treningu o nazwie crossfit. Trening ten znany jest od roku, aczkolwiek powstał na potrzeby trenowania amerykańskich policjantów w stanie California.

Okazało się jednak, że crossfit to bardzo dobra i skuteczna metoda treningowa, toteż bardzo szybko poznały ją nie tylko całe Stany Zjednoczone, ale niemalże cały świat. Crossfit to trening dwukierunkowy. Z jednej strony opiera się na wzmacnianiu naszej siły, a z drugiej strony kładzie nacisk także na aspekt kondycyjny. Crossfit to ćwiczenia nadające się dla osób, które preferują trening bardzo ciężki i bardzo intensywny. W tym treningu nie ma czasu na przerwy i na odpoczynek.
Zalety treningu
Każda osoba biorąca udział w takim treningu wyrabia sobie jednocześnie odporność, ćwiczy podnoszenie ciężarów oraz zwiększa swoją sprawność atletyczną. Po określonym cyklu treningowym możemy mówić o znacznie większej sile, szybkości, sprawności, o znacznie większej wytrzymałości mięśniowej, psychomotoryce, precyzji jak również równowadze. Crossfit został uznany za jeden z najlepszych ciężkich treningów i dlatego został wdrożony nie tylko w szeregi kalifornijskiej policji, ale ponadto zaczęli go stosować amerykańscy Marines, żołnierze oraz strażacy. Jako, że te same ćwiczenia nie są odpowiednie dla każdej grupy i dla każdego człowieka, Greg Glassman poszedł nieco dalej. Opracował mianowicie kilka programów treningowych dostosowanych do różnych grup. Jako, że mówimy o bardzo intensywnym treningu, to oczywiście dzienna dawka wysiłku nie może być przesadnie duża. Oczywiście mówimy o treningu przeznaczonym dla różnych grup zawodowych, które są kojarzone ze sporym wysiłkiem, ale mimo wszystko skuteczność treningu nakazuje, aby nie był on zbytnio intensywny. Dzienna dawka treningowa mieści się, zatem w przedziałach od pięciu do trzydziestu minut. Z pewnością jednak jest to trening, który jest uznawany za jeden z bardziej skutecznych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Więcej informacji znaleźć można tutajRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »